Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 74
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Na serio nie chciał byś dźwigać w tym plecaku 5kg mniej gdybyś miał taką możliwość?
    Zakładając przynajmniej taką samą jakość sprzętu i efekt końcowy pewnie żebym chciał. Głupi bym był gdybym nie chciał, ale targam gdyż: sprzęt kupiłem jakiś czas temu, służy mi bardzo dobrze, a jego ewentualną wymiana kosztowała by mnie dużo pieniędzy. Wiem, że są aktualnie inne możliwości np. Z7 ale nie widzę narazie powodów do zmiany. Co nie zmienia faktu, że jakbym dopiero wchodził w fotografię na 90% kupiłbym bezlusterkowca, wspomniany Z7 lub Z6. Uważam, że aktualny sprzęt na tym poziomie raczej nie ogranicza fotografującego i cokolwiek wybierzemy będziemy zadowoleni.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    A co poradzisz tym, którzy lecą bez bagażu rejestrowanego? Po prostu ludzie mają różne potrzeby, różne sytuacje, różne fundusze, siłownia nie rozwiązuje wszystkich problemów
    Nie wiem co poradzę, nie znam odpowiedzi na wszystko...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Zakładając przynajmniej taką samą jakość sprzętu i efekt końcowy pewnie żebym chciał. Głupi bym był gdybym nie chciał, ale targam gdyż: sprzęt kupiłem jakiś czas temu, służy mi bardzo dobrze, a jego ewentualną wymiana kosztowała by mnie dużo pieniędzy. Wiem, że są aktualnie inne możliwości np. Z7 ale nie widzę narazie powodów do zmiany. Co nie zmienia faktu, że jakbym dopiero wchodził w fotografię na 90% kupiłbym bezlusterkowca, wspomniany Z7 lub Z6. Uważam, że aktualny sprzęt na tym poziomie raczej nie ogranicza fotografującego i cokolwiek wybierzemy będziemy zadowoleni.
    No dokładnie. Dlatego o wyborze decydują niuanse mogące poprawić przyjemność z korzystania.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mario_320 Zobacz posta
    To mnie bardzo cieszy bo tak mniej więcej wyliczyłem że powinno wyjść około 1000 zdjęć. Ja zazwyczaj jak gdzieś jadę to na tydzień tak że 1000 penie nawet nie zrobię bardziej boje się o baterie bo rożnie piszą a mam tylko 1
    No właśnie, dobry przykład, jak różne mają ludzie oczekiwania. Dla mnie +/- 500 zdjęć z intensywnego dnia to dość częsta sprawa. Baterię przecież zwykle możesz podładować, a ~200 zdjęć jednego dnia to nie jest wyzwanie.

  4. #44

    Domyślnie

    Sprawa prosta Z6, polecam sklep i porównać oba aparaty.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dość odważne stwierdzenie, jako że focus stacking sporo ułatwia (tudzież daje ciekawe możliwości) w makro, podobnie jak inne gadżety, których brak w d810. Akurat w makro podpięcie szkiełka przez FTZ to mz nie jest tak duży problem.
    Focus stacking w czasie "włóczenia się po górach i lesie"? Wymagałoby to noszenia dodatkowego sprzętu (statyw z głowicą) i włóczenia się rychło rano, bo później owady już nie siedzą spokojnie, a rośliny chwieją się na wietrze. Podpięcie do FTZ nie jest problemem, ale ja doświadczalnie (a nie teoretycznie) sprawdziłem, że D850 + grip i szkło macro jest znacznie bardziej wygodne i operatywne niż Z7 + to same szkło. A D850 i 810 praktycznie nie różnią się gabarytami.

  6. #46

    Domyślnie

    To nie ja wymyśliłem, tylko autor pytania

    Fotografujemy głównie przyrodę (krajobrazy, makro) i sprzęt włóczymy po górach, lasach w każdych warunkach.
    Makro to jedno, włóczenie się po górach i lasach drugie. Kolega szuka uniwersalności. Tak to rozumiem. A napisałeś, że Z-tka do makro nie bardzo się nadaje, bo nie ma natywnych szkieł. Ja mam inne zdanie. To chyba oczywiste, że dużą puchą, ze sporym szkłem, na dodatek z gripem, wygodniej się fotografuje z ręki, bo ze statywu już niekoniecznie. Obiektyw podpięty przez FTZ ma pewne minusy związane z ergonomią, ale jak dla mnie brak dedykowanego szkła makro z bagnetem Z w żaden sposób nie dyskredytuje Z-tki do makro, a ficzery dają wręcz więcej możliwości.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Focus stacking w czasie "włóczenia się po górach i lesie"? Wymagałoby to noszenia dodatkowego sprzętu (statyw z głowicą) i włóczenia się rychło rano, bo później owady już nie siedzą spokojnie, a rośliny chwieją się na wietrze...
    Focus stacking raczej dla tych, którzy włóczą się z rana. Są tacy i jak najbardziej podchodzi to pod macro. A dla tych, którzy focą macro za dnia, jak tak robiłem, bardzo przyda się wizjer elektroniczny, bo na ekraniku za dnia zbyt wiele nie widać, trudno trzymać to na zombie i przede wszystkim w wizjerze optycznym brak jest pomagajek do ręcznego ustawiania ostrości jak lupka czy peaking. Czy możliwość podejrzenia efektów na szybko w wizjerze. To wszystko są zalety bezluster i nawet w wypasionym D850 tego nie uświadczysz I tak jak jestem fanem "natywnych" rozwiązań to akurat w makro, moim zdaniem, taki ftz boli najmniej, choć oczywiście fajniej byłoby gdyby się pojawił obiektyw dedykowany. Ale akurat w tej dziedzinie od dawna królują takie rozwiązania jak pierścienie pośrednie czy odwrotne mocowanie obiektywu więc taki ftz to i tak najmniejszy wymiar kary. Na plus bezlustra oczywiście możliwość podpięcia obiektywów macro z innych systemów. Nie testowałem tego rozwiązania, ale z tą przelotką na Sony E możliwe, że zadziałają Sigma 70, Tokina firin 100, Samyang 100 czy Sony 90 a wtedy mamy szkło z AFem (o ile ktoś potrzebuje) oraz przelotką grubości 2mm a to chyba aż tak nie przeszkadza, nawet purystom?

    PS Przy okazji, ja czasami robiłem focus stacking z około 20-30 ujęć z ręki Choć nikomu nie polecam i podejrzewam, że rozwiązanie z Zetek jest po stokroć mniej upierdliwe.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 10-09-2019 o 01:54

  8. #48

    Domyślnie

    Macro akurat na Z6 będzie 2 razy wygodniejsze, posiadam Sigmę 150 Macro i przez FTZ działa bardzo dobrze, wizjer i uchylny wyświetlacz z Z6 pomagają w kadrowaniu.
    Macro to nisza do której szkieł nie brakuje i kolejne pod bagnet Z to nieopłacalne przedsięwzięcie dla Nikona.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Macro akurat na Z6 będzie 2 razy wygodniejsze, posiadam Sigmę 150 Macro i przez FTZ działa bardzo dobrze, wizjer i uchylny wyświetlacz z Z6 pomagają w kadrowaniu.
    A działa Ci AF?

  10. #50

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za sporą dawkę opinii. Najprawdopodobniej pozostanę przy lustrze. Przeważył krótki zasięg baterii, cena pamięci, brak lampy w Z6 a i kompatybilność na poziomie baterii z D7100 nie jest bez znaczenia. W zależności od wypadu robię do 7k zdjęć / tydzień, w warunkach wszelakich (dlatego lampa jest istotna). Z6 brałem pod uwagę głównie ze względu na możliwości pracy w słabym świetle, ale po przesiadce z DXa i tak powinienem zauważyć sporą różnicę
    Bezlusterkowce to przyszłość, która mnie dopadnie prędzej czy później, a tymczasem przejście na D810 to i tak spory krok dla amatora.

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D810 Instrukcja
    By vasqez in forum Serwis
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-08-2018, 21:55
  2. Nikon D810 + obiektyw
    By raffi79 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-01-2017, 19:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •