Close

Strona 27 z 28 PierwszyPierwszy ... 1725262728 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 279
  1. #261

    Domyślnie

    Poczekajmy, teraz cała nadzieja w banku .....
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #262

    Domyślnie

    Bank Was nie zawiódł i niestety jest odmowa, co dziwne bo mam o wiele mniej zaległości niż jeszcze np rok temu. Ale mniejsza o to. Stanęło na D7200 i tak zostanie ale będę polował na używany jak odłożę stosowną kwotę. Po tych wielkich dywagacjach i zastanawianiu się doszedłem do wniosku, że aparat potrzebuję nie tylko na wyjazdy ale też do innych zastosowań. Chyba za bardzo lubię robić lustrem, czuć że ma się coś w ręce, do tego lepszy wizjer, bateria i jakość Sigmy, bo nikt mi nie powie że bezlustro z ciemnym kitem (tak jak np w Lumixie 12-42) będzie lepszy jakościowo od D7200 ze wspomnianą Sigmą. A rozmiar może nie jest taki straszny. Dodatkowo zakup nowego lustra wcale nie przekreśla zakupu bezlustra jak będzie nadmiar gotówki.
    Nie spodziewałem się że na tym forum lustro będzie mi tak odradzane na każdym kroku a wciskane bezlustro. Patrzyłem na bliźniaczy wątek i tam wytykano wady bezluster.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  3. #263

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    BNie spodziewałem się że na tym forum lustro będzie mi tak odradzane na każdym kroku a wciskane bezlustro. Patrzyłem na bliźniaczy wątek i tam wytykano wady bezluster.
    Pewnie dlatego, że założyłeś wątek o tytule "Aparat na wyjazdy..." a nie "Mam 3 szkła i lampę i szukam puszki do kotletów".
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #264

    Domyślnie

    Wiem wiem, założenia były inne. Ale przynajmniej teraz wiem czego chcę i mniej więcej rozeznałem się temacie bezluster.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  5. #265

    Domyślnie

    @Dho'ine, tak jak wspomnialem- po sprzedaży obecnego sprzętu mogles upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wystarczyło by na bezlustro i odpowiednie szkło.

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    ...Nie spodziewałem się że na tym forum lustro będzie mi tak odradzane na każdym kroku a wciskane bezlustro...
    To szczyt grzeczności.
    Przez rok korzystać z rad innych i na koniec stwierdzić że coś Tobie wciskano.
    Powodzenia przy następnym problemie.

  7. #267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @Dho'ine, tak jak wspomnialem- po sprzedaży obecnego sprzętu mogles upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wystarczyło by na bezlustro i odpowiednie szkło.
    Problem był w tym że ostatecznie nie chciałem pozbywać się lustra, szkła itd., całego sprzętu, sprzedał bym wszystko, kupił bezlusterkowca i byłbym na niego skazany. Jak by nie przypasował to bym został z niczym. A przy wydatku rzędu 2,5-3 tys zakup D7200 stał się kuszący.
    Póki co zakup odłożony w czasie, przejrzę wątek raz jeszcze na chłodno. Rady na pewno nie poszły w las. Może się zdarzyć tak że kupię bezlustro najpierw, bo szybciej odłożę te 1,5k. Tematy bezluster śledzę tu na bieżąco. Dziękowałem już wcześniej ale wszystkim niedocenionym dzięki raz jeszcze.

    Edit: Forumowy kolego waldek, za długo już jestem na tym forum żeby czuć się jak intruz, temat to zwykła dyskusja i tyle. Sam nie raz pomagam młodszym pytającym na ile mi wiedza pozwala. Nie wiem skąd ten wyrzut.
    Ostatnio edytowane przez Dho'ine ; 10-12-2018 o 14:30
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Czekamy na zdjęcie kaktusa na czole
    ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Al-Pacino-LaughSmoking.gif
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	872,5 KB
ID:	18463
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #269

    Domyślnie

    Czyli jednak Bank nie zawiódł i na to liczył Kolekcjoner więc wątek idzie dalej

    Czy ja wiem czy znięchęcaliśmy Ciebie do lustra ?
    Skoro powiedziałeś, że chciałbyś jakieś małe bezlustereczko no to normalnie proponowaliśmy, ja np. swoje LX100 które próbuję sprzedać raczej w bardzo dobrej cenie (a bo musisz wiedzieć że do mojego LX100 jest przedłużona gwarancja do sierpnia 2020 wiec tak jakbyś kupował prawie nowe).

    Musisz wiedzieć, że używam bezlusterkowców Fuji 2,5 roku. Ten system funkcjonuje u mnie równolegle z lustrami. Bowiem są sytuacje gdzie niezbyt nawet wypada aby pojawić sie z lustrzanką FF czy nawet po prostu z lustrznką (passe ? ), a tak mam tą swobodę że zawsze mogę mieć jakiś aparat przy sobie, gdy mam na to ochotę.
    Gdy padają deszcze wezmę sobie xt1 i np. 23/2 a gdy nie pada i ma być "eregancko" to biorę X100F (no wybieram z szuflady niemal jak zegarki, zastanawiając sie który mi pasuje do garnituru i poszetki) i do zegarka właśnie .....

    Wracając do sedna tematu - polecam LX100.

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Bank Was nie zawiódł i niestety jest odmowa, co dziwne bo mam o wiele mniej zaległości niż jeszcze np rok temu. Ale mniejsza o to. Stanęło na D7200 i tak zostanie ale będę polował na używany jak odłożę stosowną kwotę. Po tych wielkich dywagacjach i zastanawianiu się doszedłem do wniosku, że aparat potrzebuję nie tylko na wyjazdy ale też do innych zastosowań. Chyba za bardzo lubię robić lustrem, czuć że ma się coś w ręce, do tego lepszy wizjer, bateria i jakość Sigmy, bo nikt mi nie powie że bezlustro z ciemnym kitem (tak jak np w Lumixie 12-42) będzie lepszy jakościowo od D7200 ze wspomnianą Sigmą. A rozmiar może nie jest taki straszny. Dodatkowo zakup nowego lustra wcale nie przekreśla zakupu bezlustra jak będzie nadmiar gotówki.
    Nie spodziewałem się że na tym forum lustro będzie mi tak odradzane na każdym kroku a wciskane bezlustro. Patrzyłem na bliźniaczy wątek i tam wytykano wady bezluster.
    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Pewnie dlatego, że założyłeś wątek o tytule "Aparat na wyjazdy..." a nie "Mam 3 szkła i lampę i szukam puszki do kotletów".
    ale jak sam wiesz, na wyjazdy ale i nie na wyjazdy ale sigma a szkoda sprzedać ale nie chcę sprzedać ale chcę mieć szybko i jasno a to drogo w bezlusterkach .... a może nie kupię a możę jednak kupię ...

    a LX100 ciągle na Ciebie czeka
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 10-12-2018 o 15:31
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #270

    Domyślnie

    Póki co mam chwilę bo organizuję fundusze. Chyba wszystko już zostało powiedziane i jakaś decyzja zapadnie ale z uwagi na szacunek do otrzymanych porad nie ośmielę się na dalsze dywagacje bo jeszcze bana dostanę Ale bezlustro nadal w głowie siedzi i chyba 1 decyzja była najlepsza, kupić jakąś używkę na próbę.
    Ostatnio edytowane przez Dho'ine ; 10-12-2018 o 16:14
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

Strona 27 z 28 PierwszyPierwszy ... 1725262728 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt.
    By pstanek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 12:37
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 13:21
  3. Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:02
  4. kompakt/bezlusterkowiec z wizjerem
    By luxius in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:12
  5. Kompakt, bezlusterkowiec - fotografia uliczna
    By mrjq in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •