Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia seryjne D70

    Kolejnym testem jaki wczoraj zrobiłem (podczas kiedy nalewała mi się woda do wanny ))
    były zdjęcia seryjne i tutaj mi zajęło trochę czasu ustalenie, dlaczego w tym samym, kiepsko oświetlonym, zielonym pokoju coś mi to nie chce działać. Seria ustawiona, wyostrzam, naciskam i tylko single shot...
    W końcu pomyslałem, że trzeba odpuszczać do poziomu wyostrzena spustu migawki i naciskać do skutku - no i miałem taką pseudo serię ))
    Dopiero po chwili wpadło mi do głowy - zablokuję flash No i tutaj już poszło jak z płatka. Spodziewałem się co prawda odgłosu jak z reporterskich filmów przy serii )) no ale trzy zdjęcia pyknął, sekunda przerwy i kolejne trzy zdjęcia. Szybkość nie jest zabójcza, ale jak dla mnie to wystarczy.

    Wniosek - nie da się robić zdjęć seryjnych z flashem, bo musi się po każdym zdjęciu troszkę naładować. Jednak przy "szybkości" serii w D70 odpuszczenie do końca spustu migawki, wyostrzenie na tym samym punkcie i zwolnienie migawki potrwa tylko troszkę dłużej, a lampa w tym czasie się naładuje - mamy taką pseudo serię...
    Nikon D70 | N18-70mm | N70-300 G | S100mm macro 1:1 | E-Tank 40GB | 2x512MB Kingston Elite Pro | FanGier 1016 Pro | Soligor 118

  2. #2

    Domyślnie

    hmm... nie do końca masz rację...
    z fleszem da się robić zdjęcia seryjne, ale zależy to od "siły" błysku.
    Lampa posiada kondensator, który magazynuje energię - jeżeli w trakcie robienia zdjęcia wykorzystasz tylko cząskę tej energii, to śmiało możesz zrobić następne zdjęcie i następne.... aż do wyczerpnia się kondensatorowego "akumulatora". Niebezpieczeństwo jest takie, że ostatnia fotka może wyjść niedoświetlona, bo tej energii troszkę zabrakło....
    Z moich doświadczeń wynika, że z lampą SB800 można nawet te 3 błyski uzyskać, ale musi być trochę światła zastanego. Napewno nie uda się to na reportażu w ciemnym kościele

    pozdrawiam
    Grzegorz
    D70

  3. #3

    Domyślnie

    Hmmm - to znaczy mój zielony pokój jest oświetlony do dupy Bo lampie zajmowało trochę żeby się naładować przy świetle z góry, z lampki i w monitorze. A i tak każde kolejne strzelone na szybko było coraz ciemniejsze.

    dodane: A, a jak wyłączyłem flash to zdjęcia z serii wychodziły dobrze naświetlone i na takim samym poziomie... przy takim samym świetle zastanym.
    Nikon D70 | N18-70mm | N70-300 G | S100mm macro 1:1 | E-Tank 40GB | 2x512MB Kingston Elite Pro | FanGier 1016 Pro | Soligor 118

  4. #4

    Domyślnie

    no nie porównuj lampki wbudowanej do czołgu SB800
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    ja robiłem zdjęcia seryjne bez lampy i nie miałem czegoś takiego o czym piszesz - 3 zdjęcia i przerwa, 3 zdjęcia i przerwa... robiłem seriami zdjęcia na rajdzie i mając ustawiony AFC naciskałem spust do końca a aparat ładował zdjęcia jak wariat, jedno za drugim
    boli mnie kolano czasem

  6. #6

    Domyślnie

    ALF - no co Ty - nawet nie smiem marzyć o tej lampie - zawsze piszę o flashu wbudowanym w aparat. Wyrażenia w moich postach lampa i lampka określają elementy światła zastanego Lampę na suficie i lampkę przy biurku :P

    goldie 77 - hmmm, a to dziwne - a jaką masz kartę i jaką miałeś ustawioną wielkość plików ? (u mnie 512 Kingston High Speed - taki Sandisk Ultra i zdjęcia na Large JPG Fine).
    Nikon D70 | N18-70mm | N70-300 G | S100mm macro 1:1 | E-Tank 40GB | 2x512MB Kingston Elite Pro | FanGier 1016 Pro | Soligor 118

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar Przemo
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Konstancin-Jeziorna
    Posty
    110

    Domyślnie

    u mnie seria też działa bez postoju,dopiero przy nastym zdjęciu jest zwolnienie.Mam Lexara 80x
    Pozdrowienia Przemo
    D300,T11-16f2.8,N24-70,TC 1.7,SB600,SanDisk ExtremeIII i IV,Sherpa 600n,B+W MRC UV,Lowepro Sling Shot 200AW.

  8. #8

    Domyślnie

    mam kingstona 1gb Elite Pro - niebieskiego
    boli mnie kolano czasem

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie... albo coś źle robię, albo mamy rozbieżne wyobrażenie jak powinna wyglądać seria zdjęć
    Nikon D70 | N18-70mm | N70-300 G | S100mm macro 1:1 | E-Tank 40GB | 2x512MB Kingston Elite Pro | FanGier 1016 Pro | Soligor 118

  10. #10

    Domyślnie

    Moze masz wlaczona funkcje "Long exp. NR" ?

    Im gorsze warunki swietlane tym wolniejsza seria .. proste.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •