fajne fotki z klimatem i kolorystycnym i kadrowym![]()
Szukaj
fajne fotki z klimatem i kolorystycnym i kadrowym![]()
Ciekawe pracepasują mi kolorystycznie i kadrowo. 1 i 3 dla mnie naj, i 2 też
dobra w swoim klimacie.
Pozdro. Wojtek
Racja. Detal, który może odwracać uwagę. Kilka klików w PS i tego nie będzie
A jakoś tak z premedytacją chciałem przełamać klimat z jedynki i trójki. Ale może rzeczywiście, lepiej serwować zestawy w jednym klimacie...
Proszę bardzo... Kolejne trzy, może mało biebrzańskie, ale...
Dzięki wszystkim za dotychczasowe komentarze!
Z tych następnych, które dodałeś to na 5 masz szumik na niebie i kadrowo za dużo tego nieba mz. Na 6 też daje o sobie znać szumik oraz świecąca droga. Już nie ta pora focenia, silne kontrasty, zbyt silne. Na 7 dużo czerni na łodzi i trochę blado, również niekorzystna pora focenia .
Choć każde z tych zdjęć dostarcza pozytywnego sielskiego nastroju.
no Panie autorze muszę powiedzieć, że jedyneczkę to żeś Pan skadrował mega ślicznie.
Nie mam słów uznania dla tej fotografii. Po prostu piękna fotka.
Moja druga połówka też tak uważai kazała mi to napisać
![]()
Szum całkiem możliwe, że jest. Nie wiem czy to przypadkiem nie sprawa kompresji po zapisie, będę musiał to sprawdzić. A jeśli chodzi o kadr, to tak minimalistycznie właśnie miało być. Wyspa lasu na morzu pola. Co prawda kadr jest 100%, ale krajobraz dość mocno wykrojony z otoczenia, które wprowadziłoby do zdjęcia nieporządek.
Z szumem jak przy 5A czy droga rzeczywiście tak mocno świeci? Racja, pora do fotografowania nie była najlepsza. Ale tak jak pisałem - byłem tam trzy dni i musiałem sobie radzić w takich warunkach, na jakie trafiłem. Nie chciałem wyjmować aparatu z torby tylko w złotych godzinach wczesnoporannych czy wieczornych, ale także w ciągu kilkunastu pozostałych godzin dnia. Nawet przy mocniejszym słońcu. Stąd też powstało kilka zdjęć, na których kontrasty mogą być nieco mocniejsze. W mojej opinii akceptowalne, wcale nie za silne
![]()
Rzeczywiście, łódź dość smolista, ale prawdę mówiąc na moim monitorze widać tam jeszcze szczegóły. Jeśli chodzi o bladość - zupełna zgoda, przyjmuję ten zarzut z pokorąPozwoliłem sobie podmienić obrazek na bardziej kontrastowy (dzięki Kasiu
). Pora wykonania zdjęcia - niedługo po wschodzie, przed godziną szóstą, więc jeszcze nie tak najgorzej, światło jeszcze stosunkowo miękkie
Dziękuję za dłuższy, krytyczny komentarz!
Dzięki bardzo!Pozdrowienia dla Twojej połówki
![]()
przydaly by sie gdzies takie miejsca pod Grodziskiem.... a tak popatrzec pozostalo
".....a nie mowilam ci, ze Nikonami robi sie najlepsze zdjecia? To musiales kupic tego gownianego canona i sam sie o tym przekonac....." malżonka, listopad 2009
Bardzo fajna 3-ka,..w tym monochromatycznym kadrze nie przeszkadza żaden inny kolorystyczny akcent,..czego niestety nie mogę powiedzieć o 1-ce,..te żółte kaczeńce nie ''siedzą'' w tej ilości fioletu,..są jednak na tyle fajne,że zostawił bym je kosztem nieba...Skadrował bym to w kwadrat,tnąc po górnej krawędzi wody,..no ale być może nie mam racji...Pozdrowienia.
analogi, szkiełka, filterki, statyw, a na nim ostatnio, od czasu do czasu, stawiam także lusterko cyfrowe...
Bardzo ładne zdjęcia. MZ pierwsze trzy są zdecydowanie lepsze od pozostałych
Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog
Skontaktuj się z nami