Witam
Co to za akcja z tym zoltym w D700? Mam lampy studyjne o temperaturze 5500, ustawiam puche na 5500 patrze w Lightroomie a skora zolta.... tez to macie? Jak sobie z tym radzicie?
Szukaj
Witam
Co to za akcja z tym zoltym w D700? Mam lampy studyjne o temperaturze 5500, ustawiam puche na 5500 patrze w Lightroomie a skora zolta.... tez to macie? Jak sobie z tym radzicie?
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
ale recznie ustawiam puszke na 5500, nie kumam
"jeśli fakty nie pasują do teorii - zmień teorię" - Albert Einstein. Sprawdź więc czy rzeczywiście owe "studyjne lampy" mają taką właśnie temperaturę.. (miernik balansu bieli) Bo rozumiem że wszelkie inne ustawienia są default-owe? Dodatkowo jeszcze możesz sprawdzić z innym aparatem (jeśli podejrzewasz puszkę o nadinterpretację...)
Pozdrawiam
czego nie kumasz?
jak widać 5500 K w nikonie nie jest równe 5500 K producenta lamp. I w praktyce nic dziwnego, mnie sie tez to nie zgadza na różnych body i różnych lampach. Temp barwowa uwzględnia bardziej równowagę na linii niebieski - żółty (w przybliżeniu), a trzeba tez zbalansować czerwony z zielonym - dlatego PRE jest wskazane (zawsze i wszędzie gdzie sie praktycznie da, a w studiu da sie najlepiej)
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
sprawdzalem na innym body wlasnie. Kolorometrem tez![]()
Ta żółć to już legenda Nikonaza kolegami ustaw sobie pre i po problemie w d700 masz kilka pre zdefinuj sobie jeden do studio i po kłopocie, albo rób rawy i później dopieszczaj, lampy mogą nie dawać dokładnie tyle ile jest napisane, nie wiem jakie masz, ale te tanie na pewno nie trzymają temp. To nie powód do paniki oczywiście, ot rozbieżność mieszcząca się w granicach normy
ze wszystkim tak jest, ostatnio nawet czytałem inny wątek, że f2,8 w jednym szkle nie jest równe f2,8 w innym.
no chyba tak trzeba zrobic. Ustawic jakis kompromis. Ostatnio focilem na lampach Profoto wiec nie sa ani tanie ani koreanskie![]()
Zmień żółty pasek na jakiegoś MATINA i od razu po problemie. Z tego paska te cholerstwo przechodzi![]()
![]()
hehehe
Skontaktuj się z nami