Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: co wybrac...

  1. #21

    Domyślnie

    shakk,
    jak sprzedawalem f100 nie sadzilem ze wroce do negatywow,pozytwow,slajdow,wywolywaczy
    ... jak BUMERANG

    Jesli chodzi o Kievy slyszalem ze potrafia byc w roznym stanie.... od bardzo dobrych egzemplarzy po cienkie i wadliwe. U ruskich chyba tak bywalo, ze jak sie Waniuszka nie przylozyl albo byl na kacu to puszczal buble z tasmy produkcyjnej albo co gorsze jeszce puszczal.... hihihi

  2. #22

    Domyślnie

    Nie mam własnych doświadczeń z Kijewami (przepraszam, w nowej obowiązującej transkrypcji: Kievami) 6x6, ale wiem, że mogą być bardzo zawodne. Zwłaszcza model 88; Kiev 6S (wzorowany na Pentaconie Six i podobno kompatybilny z nim osprzętowo) był podobno nieco lepszy. Kiedyś w miesięczniku Sovetskoye Foto (tak się chyba teraz transkrybuje Sowietskoje Foto ) był artykuł w kilku odcinkach o samodzielnej naprawie Kijewa 88 - to naprawdę piekielnie skomplikowany mechanicznie i dość niewdzięczny w naprawie aparat, w którym ma się co psuć. Swego czasu sprzedawali (a może i nadal sprzedają) w UK i w US; gdyby udało się zdobyć egzemplarz eksportowy, można liczyć na nieco mniejszą awaryjność. Jakąś tam zaletą jednego i drugiego systemu Kijewów jest to, że są adaptery pozwalające montować ich obiektywy do Nikonów małoobrazkowych. W przypadku Kijewa 6S masz też do dyspozycji wszystkie obiektywy do Pentacona Six (i chyba także Exakty 66).
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #23
    kapselkk
    Gość

    Domyślnie

    F3 to piekna sztuka polecam i zazdroszcze jesli sie zdecydujesz oczywiscie

  4. #24

    Domyślnie

    klamka zapadla kupuje f3+binder+100 2.8E w dosc dobrej cenie dziekuje wszystkim za porady
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •