Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: ps- jpg problem

  1. #1

    Domyślnie ps- jpg problem

    Witam,
    pierwszy raz spotylam sie z takim problemem:
    po obrobce fotki (jpg) w PS2 nie moge jej zapisac, mam komunikat: " nie mozna wykonac polecenia poniewaz wystapil blad programu "
    Po obrobce kilkunastu fotek wystapilo to samo na drugim komputerze, z niewiadomej przyczyny, wczesniej wszytko chodzilo bez problemu.
    moge ja zapisac w formacie psd... ale nie w jpg.
    Na dyskach twardych jest duzo miejsca wolnego....
    Czy spotkalo kogos cos podobnego?

  2. #2

    Domyślnie

    jpg wymaga 8 bitowego koloru. Upewnij się, czy nie pracujesz na 16 bitowym.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    kolor jest wlasciwy... co dziwniejsze czasem dziala poprawnie ale zwykle nie, trudno wykazac jakas prawidlowosc w tym...
    googlojac napotkalem sie na podobne problemy, ale bez wskazania rozwiazania:
    http://www.gthelp.com/showthread.php...6&page=3&pp=10
    http://forums.creativecow.net/thread/244/855100
    moze ktos rozwiazal to lepiej?

  4. #4

    Domyślnie

    Spłaszcz obraz - prawdopodobnie masz warstwę a nie masz tła... Też kilka razy miałem ten problem a to tylko wynik niedopatrzenia podczas obróbki...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomett Zobacz posta
    ...co dziwniejsze czasem dziala poprawnie ale zwykle nie, trudno wykazac jakas prawidlowosc w tym...
    Jakie pochodzenie fot? Wszystkie z tego samego źródła? Spotkałem się kiedyś z podobnym problemem z fotami przepisywanymi w Picassie. Photoshop po otwarciu i jakiejś zmianie w focie nie potrafił tych fot zapisać ponownie jako jpg.
    Zakładam, że nie popełniasz 'głupiego' błędu jak wskazane powyżej - ale zacytowany komunikat shopa raczej na to nie wskazuje.

  6. #6

    Domyślnie

    zakładam że masz oryginał photoshopa, jeśli nie to rozwiązaniem jest inny aktywator (zabezpieczenie w tagach zdjęcia), inne możliwości to takie jak opisano wyżej, proponuje spróbować zapisać w photoshopie starszej wersji (do ściągnięcia trial z sieci) ,a następnie otworzyć przez nowszą. Powinno podziałać
    wiecznie na fali...

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar sdnk
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Złotoryja / Bolesławiec
    Posty
    166

    Domyślnie

    image->mode->8 bits/channel

    i powinno banglać
    D80+N18-55VR+N50/1.8+N35/1.8+SB-900+pare kilo ficzerów

  8. #8

    Domyślnie

    help ! mam ten sam problem w niektórych plikach , siedziałam nad obróbka przeszło godzinę i to na pliku na którym mi zależy i tu taki błąd ! I to w dodatku zdjęcia ŚLUBNE ! KATASTROFA ! kolor 8 bit , wszystko jak powinno być , spłaszczone itd, muszę na pt oddać zdjęcia :/ wywoływane w lightroomie . Bardzo proszę o pomoc !

    póki co do tiffa zapisane może coś z pamięcią ?
    Ostatnio edytowane przez nikoniara ; 24-06-2009 o 18:52
    D80, S10-20, S30/1.4,N50/1.4G, N80-200, sb-800,bronica ec-tl, nova 5,mini trekker aw
    http://szuwar.deviantart.com/

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar sdnk
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Złotoryja / Bolesławiec
    Posty
    166

    Domyślnie

    spróbuj zapisać w innym miejscu na dysku, ew pod inną nazwą.
    D80+N18-55VR+N50/1.8+N35/1.8+SB-900+pare kilo ficzerów

  10. #10

    Domyślnie

    Brak miejsca na dysku też objawia się takim problemem.
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •