Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie znów LCD ;) - ale tylko dwa

    https://www.neonet.pl/monitory/samsu...uxen-flat.html
    https://www.neonet.pl/monitory/aoc-2...fh-czarny.html
    dwa do wyboru i w zasadzie tylko te dwa z pewnych względów, przy czy pierwszy mam od ręki na drugi muszę poczekać, czy będzie pomiędzy nimi jakakolwiek różnica, czy od razu brać samsunga ?, nie gram ,nie oglądam filmów, do szybkiej i podstawowej obróbki foto
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to są monitory często określane "marketowce" albo "na wagę w spożywczaku", bierz co ci pasuje odnośnie logo i wyglądu, nie oczekuj cudów, za jakiś czas przekonasz się tylko że szkoda było kasy i niszczenia oczu tymi żarówami.
    Nie chcę wpisywać się w wojenki w stylu "tylko monitor za kilka tysiaków nadaje się do...", nie o to chodzi.

  3. #3

    Domyślnie

    przekonasz się tylko że szkoda było kasy jeszcze RAZ piszę, że mogę TYLKO to kupić z pewnych względów i nie mam innego wyjścia, teraz mam samsunga 19 cali format 3/4, co daje mi w wysokości to samo co 24 cale 16/9, dlatego chcę coś większego i na to otrzymuję kartę do zrealizowania TYLKO w tym sklepie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #4

    Domyślnie

    czy ewentualnie coś innego z tej listy, a może będzie to wszystko to samo ?
    https://www.neonet.pl/komputery/moni...%2C6894%2C6585
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Raczej wszystko podobne, omijaj jakieś dziwne matryce tylko, nawet najtańsza IPS zawsze będzie lepsza, nie wiem ale mam dobre odczucia z tanich monitorów od acer i ten ACER 27" VG270BMIIX moze brałbym, zerknij na jakieś testy na youtube.

  6. #6

    Domyślnie

    odnośnie acera, mój syn tam troszkę pracował i powiedział mi kiedyś że jak kupię jakiś wyrób Acera to nie powie do mnie więcej TATUŚ
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #7

    Domyślnie

    Wiesz, to ogolnie tanie monitory i cudow nie bedzie, ale...
    Asus, AOC i Acer to raczej gamingowe monitory robi. Koncentruja sie na innych rzeczach niz te dla fotografa istotniejsze.
    Lenovo, Samsung czy LG to dla mnie taka straszna masowka.

    I zostaje IIlyama. To ich seria ProLite (dla profesjonalistow ). Czyli mozesz liczyc ze bedzie troche lepiej z wiernoscia kolorow czy temperatura barwowa niz w monitorach typowo gamingowych czy takich nazwijmy to multimedialnych do wszystkiego.
    Po za tym jest to jedyny monitor w tym zestawieniu z matryca 1920x1200 i proporcjach 16:10. A to ci duzo da na plus przy ogladaniu zdjec, bo jest blizej proporcji zdjecia 3:2.
    Takze jak do zdjec to bierz 16:10.
    W porownaniu z tym 19 cali co masz to bedzie olbrzym. Nie sugeruj sie tez ze duzo tracisz wgledem 27 cali, bo tam jest 16:9. a jak mowie przy zdjeciach bym wolal 16:10.
    Co do "jakosci dla fotografa" to albo bedzie tak samo albo troche lepiej niz pozostale.

    Ja mialem dosyc dlugo iilyame 26 cali 16:10 z serii pro lite i ofc super hiper monitor dla fotografa to nie byl. No ale bylo ok. Jak robilem sobie wydruki zdjec to powiedzmy ze w 95% kolory i wyglad odbitki do tego co na monitorze sie zgadzaly.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Raczej wszystko podobne, omijaj jakieś dziwne matryce tylko, nawet najtańsza IPS zawsze będzie lepsza, ...
    Akurat PLS to nie "dziwna" matryca. Odmiana IPS od Samsunga. Matryce tego typu/producenta stosują także Nec/Eizo (np. Nec EA271Q ma PLS).
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 17-01-2020 o 23:33

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale czy ta matryca w monitorze za 500zł nadal nie będzie dziwna ?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie, nie będzie dziwna. PLS zachowuje wszystkie pozytywne cechy IPS. Nazwa tylko dlatego inna bo IPS jest zastrzeżona przez LG.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Makro ] Tylko ważki, tylko makro
    By decmeister in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 14:19
  2. [ Przyroda ] Znów są...
    By jajacek44 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 11:17
  3. [ Portret ] Znów Iga
    By Boghol in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 22:43
  4. [ Krajobraz ] Po wiejskiemu i w dodatku znów rzepak, ale nie tylko.
    By asha in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2009, 20:28
  5. [ Krajobraz ] znów las
    By adam1277 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •