Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Gimp + RAW

  1. #1

    Domyślnie Gimp + RAW

    Witam

    Nie chcę ściągać nielegalnego softu dlatego chcę używać czegoś darmowego do obróbki NEF-ów z Nikona. Co możeci powiedzieć o GIMP-ie i wtyczce UFRAF. Nada się.? Macie jakieś opinie
    Pozdrawiam
    Dawid
    Pozdrawiam Dawid
    https://www.dawidszczech.pl/
    D500, D750, N 24-70 2.8, N 50 1.8, N 85 1.8 T 17-55 2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Nada się, jednak (moim zdaniem) o wiele lepszy jest RawTherapee
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  3. #3

    Domyślnie

    Nada sie , ale daleko temu do pracy w PS

  4. #4

    Domyślnie

    "Nada sie , ale daleko temu do pracy w PS"

    A zlej baletnicy...

    Kolega wyraznie napisal, czego chce sie dowiedziec.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malyd77 Zobacz posta
    Witam

    Nie chcę ściągać nielegalnego softu dlatego chcę używać czegoś darmowego do obróbki NEF-ów z Nikona. Co możeci powiedzieć o GIMP-ie i wtyczce UFRAF. Nada się.? Macie jakieś opinie
    Pozdrawiam
    Dawid
    to darmowe programy, wiec najlepiej będzie jak zainstalujesz i sam sprawdzisz czy są ok na Twoje potrzeby, ewentualnie który z nich będzie dla Ciebie najlepszy.
    pzdr. Bo.

  6. #6

    Domyślnie

    Gimp jest ok, wiele rzeczy da się w tym sofcie zrobić. UFRaw i Rawtherapee też dużo może. Te wołarki sprawdzają się dobrze do zdjęć zrobionych na niskich iso i w dobrych warunkach. Jeśli pracujesz na wysokich iso to moim zdaniem najlepszy jest CNX - wiem bo przetesotowałem - różnice widać gołym okiem.

  7. #7

    Domyślnie

    Z tej dwójki zdecydowanie RawTherapee, opcji jest o wiele więcej.

    I śmiga pod Linuksem. Dobra, oba śmigają. W odróżnieniu od tych PSów, Lightroomów i CNXa.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •