Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Stabilizacja / uchwyt dlugiego obiektywu

    Czesc,

    udalo mi zdobyc bardzo solidny statyw (Bilora A-253 - napisze w wolnej chwili jakas recenzje) i jestem z niego bardzo zadowolony. Problem mam jednak taki ze chcialbym porobic zdjecia zdobyta ostatnio Danubia 500mm, ktora wyglada jak luneta i takoz dluga jest. Ma to bezposredni wplyw na sztywnosc ukladu - sytuacja jest taka ze najmniejsze drzenia (np. od lustra) przenosza sie fatalnie po tubusie i wprowadzaja calosc w drgania.

    Mozecie polecic jakies sympatyczne domowe sposoby na usztywnienie ukladu? Chwilowo calosc - aparat i obiektyw - wisza na jednym dosc waskim pierscieniu przymocowanym do tubusu obiektywu.

    Podrawiam,
    kubek

  2. #2

    Domyślnie

    KILKA WERSJI:
    I. nie używaj statywu tylko worków z piaskiem - na jednych ułóż aparat+obiekttyw, a kolejnymi ustabilizuj go z góry
    II. Rozstaw statyw maksymalnie nisko a na zainstalowany sprzęt tak jak powyżej - worki z piaskiem - uważaj na nośność statywu i wytrzymałość mocowania statywowego i głowicy (mniej bezpieczne )
    III. zainwestuj w znacznie stabilniejsze rozwiązania statywowo-głowicowe
    IV... pewnie jeszcze by się kilka znalazło, ale już III baaaardoz mocno przekroczy wartość użytego szkła.

    fotografowanie obiektywami o takich ogniskowych (zwłaszcza po kropie) do łatwych i tanich (oczywiście wszystko zależy co focimy) nie należy.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3

    Domyślnie

    No mnie wlasnie interesuje "znacznie stabilniejsze rozwiązania statywowo-głowicowe", tylko jakies samorobne, bo nie mam ochoty 50-100Eur na takie sanki do obiektywu wydawac...

    worek z piaskiem? powinno dzialac, tylko nie wiem co mu tragaz na to. ;P

  4. #4

    Domyślnie

    możesz jeszcze przygotować sobie dwugwint: stopka obiektywu-drewnowkręt, gdzie chcesz robić zdjęcia tam ładować w ziemię kołek fi=10cm o długości 1m (w ziemi przynajmniej 70cm), potem przykręcać do tego za pomoca przygotowanej śrubeczki zestaw obiektyw-aparatobiektzw+aparat. Będzie stabilnie na tyle na ile pozwoli stopka statywowa w Twoim szkle
    Worki możesz napełnać piaskiem "na miejscu"; tochę inwencji własnej proponuję Jak ma być tanie to trzeba głównie sposobem... i ćwiczyć, ćwiczyć. Może nie zdawać się na sam statyw tylko przytrzymywać obiektyw w czsie robienia zdjęć ? próbowałeś ? czasem czoło + ręka + zastygnięcie na bezdechu sporo dają
    To wszystko są praktyczne i niedrogie rozwiązania. Nie sądzę żebyś znalazł dużo lepszych i tańszych.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •