Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    2

    Domyślnie Zmiana systemu Canona na Nikona

    Witam.
    Może nie jest to odpowiedni dział, lecz zakładam. Sprawa wygląda tak dostałem na parę dni nikona d40, bardzo się nim zafascynowałem, mój Canon(350d) już swoje przeżył i poza tym znudził mi się. Posiadam zestaw C350d+Grip orgyginalny+kita, czy warto to zamienić na d40+50 f/1.8? II pytanie jest takie nie wiem o co chodzi z tymi literkami przy wartości przesłony może mi to ktoś wyjaśnić?
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Pytasz o AF 50 f/1.8D SIC? Kilka było 50mm f/1.8 w stajni Nikona.

    AF auto fokus na śrubokręt. Tylko, że D40 nie ma śrubokręta. Ergo z tym obiektywem na D40 tylko ostrzenie manualne.
    D40 wymaga silnika ultradźwiękowego wbudowanego w obiektyw (Sigma HSM, Nikkory AF-S, kilka Tamronów)

    "D" przesyłanie informacji o odległości do punktu ostrości jako parametru dla potrzeb:
    * matrycowego systemu pomiaru światłą -- "3D Matrix Metering". D40 to wspiera.
    * wypełnia sceny przez lampę błyskową -- "3D Multi-Sensor Balanced Fill-Flash" Z nowych lamp SB-600/800/900 dogadają się z tym obiektywem i D40 nie przeszkodzi.
    * wpisu odległości do EXIF-a

    SIC warstwy antyodblaskowe.
    D40 · D90 · 35 f/1.8 · Samyang 8 · S10-20 · 18-105 · 18-55 · 55-200 VR · SB-400 · SB-600 · Naneu Pro K3L & Sierra ·

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli to ma być jedyne Twoje szkło to 50-tki bez silnika nie polecam. Jednak jako dodatek głównie do portretu jest świetny. Mimo braku AF na tym body. Sam używam. Wierz mi, ręczne ostrzenie nie jest takie złe, kwestia przyzwyczajenia i nabrania wprawy. Samo w sobie szkło rewelacyjne, jak zmienisz korpus na D90 na przykład kiedyś to już będziesz miał AF.

    Aha - może o tym nie wiesz, ale w D40 jest "zielona kropeczka" w wizjerze, ostrzysz ręcznie a ona sie zapala jak obiekt jest w ostrości, to spora pomoc jednak.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dobra to zapytam jeszcze inaczej, czy jest sens w ogóle coś kombinować bo fakt faktem że 350d mi sie znudził, ale czy będzie to jakaś ogromna różnica jak go zmienie?

  5. #5

    Domyślnie

    To Ci nie pomogę W życiu nie używałem Canona, wiec nie mam pojęcia.

  6. #6

    Domyślnie

    na D40 nie widzę sensu zmieniać, 350D może i nudny ale ma świetną matrycę
    stary model bazowy z kitem to wszystko jedno jaki ma napis
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  7. #7

    Domyślnie

    Mnie się po prostu podobają kolory jakie robi D40 bez wielkiego grzebania na kompie... Sam napisałeś, że Cię D40 zafascynowała.

    Twoja 350D ma bracketing, D40 nie, co jest upierdliwe przy HDR-ach
    Twoja 350D ma Statusowy LCD. Trochu w głupim miejscu, ale ma.
    Masz friko wywoływarkę do RAW-ów i sterowanie z kompa (thetering). Nikon karze sobie za to płacić.
    LCD w D40 jest dużo lepszy..., ale nie tam będziesz oglądał swoje zdjęcia.

    Naprawdę to różnicę zobaczyłbyś przy przesiadce na D90 (matryca CMOS, sterownie CLS, dwa pokrętła, dużo więcej guzików, słowem ergonomia, moim zdaniem D90 lepsza pucha od Canona 40D/50D ), no ale sam jeszcze sobie nie sprawiłem takiego prezentu, bo drogo...

    Zdaje się, że kit 18-55 w Canonie jest optycznie taki sobie, może spróbujesz inne szkła...
    D40 · D90 · 35 f/1.8 · Samyang 8 · S10-20 · 18-105 · 18-55 · 55-200 VR · SB-400 · SB-600 · Naneu Pro K3L & Sierra ·

  8. #8

    Domyślnie

    Kocham Nikona za jego wady i zalety, ale 350D w życiu nie zamieniłbym na D40, nawet stare na nowe.
    Może na D80, a na pewno na D200?
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g...o wartych zdjęć.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    na D40 nie widzę sensu zmieniać, 350D może i nudny ale ma świetną matrycę
    stary model bazowy z kitem to wszystko jedno jaki ma napis
    Niewielka różnica D40 a 350D
    http://www.dxomark.com/index.php/eng...(brand2)/Canon

    Znacząca różnica D90 a 50D (np. zakres dynamiczny 1EV)
    http://www.dxomark.com/index.php/eng...(brand2)/Canon
    D40 · D90 · 35 f/1.8 · Samyang 8 · S10-20 · 18-105 · 18-55 · 55-200 VR · SB-400 · SB-600 · Naneu Pro K3L & Sierra ·

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LuDa Zobacz posta
    Kocham Nikona za jego wady i zalety, ale 350D w życiu nie zamieniłbym na D40, nawet stare na nowe.
    Może na D80, a na pewno na D200?
    Nie twierdzę że to ostateczna wyrocznia, ale jeśli chodzi o matrycę to chyba niewielkie różnice:
    http://www.dxomark.com/index.php/eng...(brand2)/Canon

    Ergonomia i solidność mechaniczna D200 to inna bajka niż D40/D80. Tylko coś ciężko trafić niezajechany D200.

    Nie chcę nawet sobie przypomnieć, że rok temu w USA D300 było za śmieszne 3200PLN.

    Na otarcie własnych łez -- D40 z nową 35mm nie czuć że wisi na szyi.... a inne wspomniane puszki, to przy nim kamienie młyńskie...
    D40 · D90 · 35 f/1.8 · Samyang 8 · S10-20 · 18-105 · 18-55 · 55-200 VR · SB-400 · SB-600 · Naneu Pro K3L & Sierra ·

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •