Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Obiektywy z Media Markt czy z innych siecióweki.

    Witam. Czy warto kupować obiektywy w sieciówkach typu Media Markt czy Euro RTV AGD itp.? Chodzi mi o to czy mogą mieć w ofercie macane lub zwracane z jakichś tam powodów. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Grendel038 ; 05-08-2017 o 18:23
    D 90 + dodatki 😁

  2. #2

    Domyślnie

    Wszędzie mogą takie mieć.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego kupujesz albo osobiście albo przez internet, przy pierwszej metodzie widzisz co kupujesz, a przy drugiej masz prawo do zwrotu bez podania przyczyny.
    Jak cena dobra to czemu nie, u nich czasami też jakieś outlety się trafiają ale wtedy jest opis stanu.

  4. #4

    Domyślnie

    W RTV Euro kupiłem 4 korpusy Nikona, 3 bezlusterkowce Fuji i łącznie kilkanaście obiektywów.
    Problem miałem tylko raz z obiektywem Zeiss 50/1.4, który od początku nie ostrzył prawidłowo.
    Niemiecki serwis stwierdził rozjustowanie soczewek, a Euro oddało mi pieniądze.
    Nigdy nie miałem cienia wątpliwości, że towar który u nich kupuje był wcześniej używany lub wybrakowany.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze dodam że w euro można negocjować cenę drogiego sprzętu, nie wiem jak inne marki ale przy nikonie pracownik dzwonił do managera, który robił zniżkę, przy D750 z obiektywem gdzie cena była typowa zrobili 500zł zniżki i bon 200zł za 1zł na zakupu u nich akcesorii foto.

  6. #6

    Domyślnie

    Negocjować to można chyba w wielu sklepach. Przynajmniej ja osobiście zawsze coś "ugryzłem" przy zakupach powyżej 500 zł...

  7. #7

    Domyślnie

    Kupowałem sprzęt foto (i nie tylko) w MM, Saturn i EURO - zero problemów, a bywało też że cena była najniższa na rynku wg. Skąpca / Nokaut.

    Co do zwrotów to nie wiem jak jest, bo przykładowo na Allegro czasami jest zwrot do 30 dni (przedłużony przez sprzedawcę), zwrot do 14 dni (regulaminowy), a czasami nie ma wcale takiej informacji. Mówię tutaj o nowych przedmiotach, bo przy używkach (w tym outlet) możliwości zwrotu niema wcale (??). Ktoś wię jak to jest z tymi zwrotami na aukcjach Allegro.pl ? Czy każdy sprzedawca ma obowiązek przyjąć zwrot, czy jest to wybór sprzedawcy?

    Np u Cichego (na pewno go znacie , na aukcjach z obiektywami nie ma informacji o zwrocie - np. http://allegro.pl/sigma-20-1-4-a-art...911748398.html

    Chodzi mi tutaj o informację pod ceną (bo już w opisie "o mnie" - sprawdziłem dopiero teraz - jest informacja o możliwości zwrotu ).

    Czytałem, że na Zachodzie tj. w USA kupujący może także zwrócić towar bez przyczyny, ale uczestniczy w kosztach przygotowania go / odświeżenia do ponownej sprzedaży.

  8. #8

    Domyślnie

    ja kupowalem ostatnio sporo w euro szybko i spoko sprzet a muszla oczna dk17-m najnizsza cena na rynku wtedy byla 149 zl chyba a wszedzie po 220 byly
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CC_PL Zobacz posta
    Kupowałem sprzęt foto (i nie tylko) w MM, Saturn i EURO - zero problemów, a bywało też że cena była najniższa na rynku wg. Skąpca / Nokaut.

    Co do zwrotów to nie wiem jak jest, bo przykładowo na Allegro czasami jest zwrot do 30 dni (przedłużony przez sprzedawcę), zwrot do 14 dni (regulaminowy), a czasami nie ma wcale takiej informacji. Mówię tutaj o nowych przedmiotach, bo przy używkach (w tym outlet) możliwości zwrotu niema wcale (??). Ktoś wię jak to jest z tymi zwrotami na aukcjach Allegro.pl ? Czy każdy sprzedawca ma obowiązek przyjąć zwrot, czy jest to wybór sprzedawcy?

    Np u Cichego (na pewno go znacie , na aukcjach z obiektywami nie ma informacji o zwrocie - np. http://allegro.pl/sigma-20-1-4-a-art...911748398.html

    Chodzi mi tutaj o informację pod ceną (bo już w opisie "o mnie" - sprawdziłem dopiero teraz - jest informacja o możliwości zwrotu ).

    Czytałem, że na Zachodzie tj. w USA kupujący może także zwrócić towar bez przyczyny, ale uczestniczy w kosztach przygotowania go / odświeżenia do ponownej sprzedaży.
    W MM można wszystko zwrócić do 1 miesiąca byleby nie było śladów użytkowania. W Euro RTV AGD tylko do 14 dni ale przy zakupie przez Internet bez dodatkowych kosztów czyli zgodnie z przepisami.
    D 90 + dodatki 😁

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CC_PL Zobacz posta
    Co do zwrotów to nie wiem jak jest, bo przykładowo na Allegro czasami jest zwrot do 30 dni (przedłużony przez sprzedawcę), zwrot do 14 dni (regulaminowy), a czasami nie ma wcale takiej informacji. Mówię tutaj o nowych przedmiotach, bo przy używkach (w tym outlet) możliwości zwrotu niema wcale (??). Ktoś wię jak to jest z tymi zwrotami na aukcjach Allegro.pl ? Czy każdy sprzedawca ma obowiązek przyjąć zwrot, czy jest to wybór sprzedawcy?
    Jeżeli nic się nie zmieniło, to było tak, że sklepy niezależnie od kanału dystrybucji (własna strona www, allegro, czy cokolwiek innego) mają ustawowy obowiązek przyjmowania zwrotów przy sprzedaży internetowej, niezależnie czy sprzęt jest nowy czy używany. Natomiast przysłowiowy Kowalski jako osoba fizyczna na Allegro i innych aukcjach obowiązku przyjmowania zwrotu niema. Sklepy udzielają też często dodatkowo na sprzęt używany własnej gwarancji od kilku dni do nawet 6-ciu miesięcy.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7000 i obiektywy innych producentów - problem, proszę o pomoc!
    By kashmir in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22-08-2016, 13:39
  2. d40 umarł, serwis, media markt a promocja...
    By Piwko86 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-08-2007, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •