Close

Strona 13 z 352 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 3511
  1. #121

    Domyślnie

    Panowie, mam pytanie - czy Pentacona 50 f1.8 da się przerobić/wyjustować żeby ostrzył na nieskończoność? Mogę kupić w świetnym stanie za 50zł, ale jeśli bez soczewki się nie obędzie to sobie podaruje...

  2. #122

    Domyślnie

    z tego, co widzę, to 50tki nie bardzo da sie justować... za to niemalże wszystkie 135tki
    http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...&postcount=231
    ale co można z niego wycisnąć
    Naucz się czytać

  3. #123

    Domyślnie

    Jak się okazało w szafie mojego dziadka leżało troszkę ciekawego sprzętu fotograficznego. Między innymi jupiter 135/3,5, do którego zamierzam dokupić dupkę, jakieś ruskie 37/2,8, z którego zbyt dużego pożytku niema, bo ostrzy tylko z bardzo małej odległości i helios 44m-4, który bardzo mi się spodobał. po zablokowaniu popychacza i doprowadzenia domowymi sposobami do stanu ostrzenia na nieskończoność jest świetny.



  4. #124

    Domyślnie

    Najpierw się przywitam - dzień dobry
    Wątek wciągnął mnie niesamowicie, a zamieszczone zdjęcia niejednokrotnie zatkały!
    Jestem początkującym pstrykaczem z D80, dwoma kitami i N. 50/1,8 E.
    Oczarowały mnie zdjęcia robione starymi obiektywami i szukałam czegoś do portretu, co czasem posłużyłoby także do makro. Wpadł mi w ręce pancolar 50/1,8 w niezłym stanie i byłoby wszystko super, gdyby... mieścił się w adapterze http://www.allegro.pl/item677068638_...onczonosc.html.
    Pierścień ostrości da się obrócić do ok. 2,5 m na podziałce, dalej opiera się o kołnierz soczewki adaptera. Wykręcenie soczewki tylko pogarsza sprawę, bo ostrzy tylko do ok. 0,5 m.
    Co mogę z tym zrobić? Może są Wam znane adaptery "głębsze" niż mój. Jeśli nie ma takich, to może da się przerobić mocowanie na nikonowe. Sprzedaż i kupno innego obiektywu to ostateczność.
    Pomóżcie, bo tak się napaliłam na to szkiełko, że teraz płakać mi się chce

  5. #125

    Domyślnie

    Już Ci pisałem, że nic na to nie poradzisz. Taka konstrukcja obiektywu. Sprzedaj go, przeca masz już N50/1.8 E więc po co dublować ogniskowe. Zakup manualne pierścienie do Nikona za 50PLN + wysyłka i będziesz miała fajny i tani zestawik do makro.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 23-07-2009 o 12:11
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  6. #126

    Domyślnie

    sprzedać chcę nikona, ten lepiej rysuje i mam już do niego pierścienie
    poczekam, może trafi się ktoś, kto przerabiał ten obiektyw, albo spotkał się z inną przejściówką
    jeśli to nic nie da, posłucham Twojej rady

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R0bert Zobacz posta
    Dobra, pare kolejnych pytan, watek przejrzalem caly wczesniej, ale jakos nie moglem znalezc odpowiedzi.
    Jako szczesliwy teraz posiadacz Pentacona 29/2.8 ( stan prawie jak z fabryki ) chcialem sie zapytac jak to z tymi adapterami.
    Adapter zwykly bagnetowy taki jak mozna kupic na allegro za 20-30 pln jak patrzylem mniejwiecej, wiem, ze bez nieskonczonosc, ale kiedy mi sie skonczy ostrosc? Jeden, ze tak powiem stop odleglosciowy ( to co napisane jest na obiektywie ) czy jeszcze wczesniej.
    Pare osob pisalo, ze ma wyjustowane szkla co to daje? Tzn wiem co to daje w przypadku np normalnych szkiel Nikona, ale co daje w przypadku M42?
    Niestety, ale jest zależność miedzy ogniskową, a maksymalną odległością ostrzenia bez soczewki, tzn. im krótszy obiektyw (ogniskowa mniejsza), tym mniejsza jest maksymalna odległość na jaką da się wyostrzyć i przy ogniskowej 29mm jest to max jakieś 30 cm, więc spora lipa, dal 50mm jest to ok. 0,5m, ale dla np. 200mm to już nawet kilkanaście metrów!
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  8. #128

    Domyślnie

    Fotki z Jupitera 37-A M42, D80 + pierścień z soczewką.
    (modelki ok 5,5cm )


  9. #129

    Domyślnie

    Obiektywu nie da się przerobić na bagnet nikona. Takie rzeczy to tylko z obiektywami z uniwersalnym mocowaniem T2 jak i co poniektóre zza wschodniej granicy z wymienną dupką - takie ruskie T2 Co poniektóre miały jeszcze mocowanie bagnetowe pasujące do nikona choć były dodawane do aparatu Kiev 19. Niemieckie obiektywy można spróbować wyjustować co by działały na nieskończoność z adapterem bez soczewki, ale i tutaj nie wszystkie na to pozwalają... W tym wypadku IMHO na to bym nie liczył skoro tylna część sama w sobie już głęboko się cofa do aparatu.
    Co prawda możesz go wykorzystywać poprzez pierścienie M42 do makro + adapter z wykręconą soczewką, ale to tylko połowa zadań jakie dla niego przewidziałaś.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 23-07-2009 o 12:35
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Co poniektóre miały jeszcze mocowanie bagnetowe pasujące do nikona choć były dodawane do aparatu Kiev 19.
    Po prostu Kiev 19 miał bagnet Nikona, można do niego stosować szkła Nikona również. Powiem więcej, niektóre obiektywy do Kieva miały ten pierścień, który informuje body Nikona o ustawionej przysłonie. Były to po prostu manualne obiektywy do Nikona, robione przez rosjan i tyle. Było to chyba coś na kształt obiektywów typu "Ai" o ile nie mylę oznaczeń Nikkorów.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


Strona 13 z 352 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •