S5 ma jedną wadę (wśród paru istotnych zalet) - prędkość zdjęć seryjnych wynosi 3kl/s, a dla zdjęć z dynamiką 400% tylko 1,5 kl/s.
Ponieważ mechanicznie jest to klon D200, to migawka jak sądzę potrafiłaby zrobić te nikonowe 5 kl/s.
Ograniczenie wynika pewnie z wolniejszego procesora, no ale wydaje mi się że dane z martycy trafiają najpierw do bufora (o pojemności zaledwie 6 klatek), a potem dopiero są przetwarzane przez procesor.
Na oko wygląda mi to że prędkość zdjęć seryjnych może być ograniczona programowo, by te 6 klatek nie wyszło za szybko. Ciekawe czy dałoby się to jakoś obejść?
3 kl/s przy pełnej dynamice tegoż korpusu, to byłoby już nieźle.
Słyszał coś ktoś o takich próbach?
Tak tylko pytam, swojego czasu hackerzy "odblokowali" Canona 300D, więc może......
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami