Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: waga sprzętu

  1. #1

    Domyślnie waga sprzętu

    Witam,
    obecnie rozpoczynam swoja przygodę z fotografią slubną, zdjęcia robię d300 ale za jakiś czas na pewno będę chciała zmienić na coś lepszego..i tu rodzi się problem, ponieważ mam problemy z kręgosłupem i dźwiganie pare godzin nawet d300 z tamronem 17-50 i sb-900 po jakimś czasie sprawia mi problem. Jeszcze to jestem w stanie znieść ale jak pomyslę sobie o tym ile ważą lepsze modele nikona i profesjonalne obiektywy to zaczynam sie martwić

    Stąd moje pytanie- jaki polecilibyście mi sprzęt, lepszy od d300 i obiektywów tamrona ale nie ważący za dużo?
    A może canon? nie miałam w ręce wsyztskich korpusów ani obiektywów więc nie wiem, a tak powoli zaczynam się zastanawiać co ewentualnie potem kupić..

  2. #2

    Domyślnie

    albo sprzęt albo kręgosłup bo niestety te lepsze zabawki ważą
    jest też wyjście
    1 przesiąść się na np d5000 + tamron (małe i lekkie)
    2 podnieść ceny i zatrudnić tragarza (Yerwant ma takiego co mu podaje wszystko widziałem na filmiku )

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morszula Zobacz posta
    Witam,
    obecnie rozpoczynam swoja przygodę z fotografią slubną, zdjęcia robię d300 ale za jakiś czas na pewno będę chciała zmienić na coś lepszego..i tu rodzi się problem, ponieważ mam problemy z kręgosłupem i dźwiganie pare godzin nawet d300 z tamronem 17-50 i sb-900 po jakimś czasie sprawia mi problem. Jeszcze to jestem w stanie znieść ale jak pomyslę sobie o tym ile ważą lepsze modele nikona i profesjonalne obiektywy to zaczynam sie martwić

    Stąd moje pytanie- jaki polecilibyście mi sprzęt, lepszy od d300 i obiektywów tamrona ale nie ważący za dużo?
    A może canon? nie miałam w ręce wsyztskich korpusów ani obiektywów więc nie wiem, a tak powoli zaczynam się zastanawiać co ewentualnie potem kupić..
    Wiesz, nie chcę być złośliwy..ale może warto zainwestować w rehabilitację tego kręgosłupa i zostawić D300, bo zdecydowanie wystarczy Ci do fotografowania ślubów, a może nawet jest na wyrost.

  4. #4

    Domyślnie

    D90 jest porównywalny jakościowo jeśli chodzi o zdjęcia, a mniejszy i lżejszy + od Tamrona to nic nie ma lżejszego, chyba że dwie stałki małe + zamiana lampy SB900 na 600. Parę deko będzie lżej.

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki za odp

    tak , tak próbuję zawalczyć z moim bolącym kręgosłupem ale niestety to nie takie proste, byłam juz u różnych lekarzy a potem i tak jak tylko dzwignę nawet 2-3 kilo to jest to samo.
    czyli mówicie ze d300 w zupełności wystarczy? Myślę juz trochę przyszłościowo i chciałabym aby taki aparat na pare lat mi starczył...co do obiektywów to jestem pewna że mój tamron długo nie pożyje, mam go parę miesięcy a już mam wrażenie że zaraz się rozleci...
    myślałam o d700 bo i np nikkorze 17-55 , sam d700 z tego co widziałam jest niewiele cięższy od d300 ale obiektywy już ważą swoje i tu trochę więcej ,tam więcej i zaraz ze 2 kg się uzbierają

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    albo sprzęt albo kręgosłup bo niestety te lepsze zabawki ważą
    jest też wyjście
    1 przesiąść się na np d5000 + tamron (małe i lekkie)
    2 podnieść ceny i zatrudnić tragarza (Yerwant ma takiego co mu podaje wszystko widziałem na filmiku )
    taaak opcja tragarza podoba mi się najbardziej;D

  7. #7

    Domyślnie

    he he he skąd ja to znam
    Kupiłem sobie pas biodrowy na stałki - w zasadzie zrobiłem na zamówienie , futerały od fleszy też przypiąć można do pasa, ale z tylu już raczej bo można wyjść na RAMBO. Mam oczywiście też tradycyjną torbę nie za wielką która po odpowiedznim ułożeniu sprzetu mieści wszystko co w stopce wpisane jest.
    Mobilność to rzecz bardzo ważna. Stad często moje zdziwienie jak koledzy użwają wielkich obiektywów i to bez JANA
    Zamiast pasa typowo na stałki są torby biodrowe LOWEPRO i jakiejś innej profesjonalnej firmy tylko na chwilę zapomiałem nazwy nie Tenba, Nie hakuba...., psia mać skleroza.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8

    Domyślnie

    robin masz rację pas to świetne rozwiązanie ja ostatnio przyczepiłam sobię torbę w której trzymałam obiektywy do zwykłego paska od spodni i przynajmniej na tyle odciążyłam plecy. Zamierzam kupić sobie jakiś porządny pas biodrowy albo chociaż futerały na obiektywy które podepnę do paska, może polecisz mi coś?

  9. #9

    Domyślnie

    Najlepszą biodrówkę jaka znam robi firma KATA -przypomniałem sobie nazwę , ale modelu nie pamiętam, poszukaj jednak droga sprawa coś ze 400-500 zł będzie. Jedyny model biodrowy który robią. Kiedyś sobie kupię.
    Ja poza pasem który mi uszyto na wymiar wiesz brzuch i ten teges
    Mam też takiego oriona. Trochę za dużo odstaje do przodu, może przez ten brzuch, ale poręczna torebka.
    http://www.allegro.pl/item628429451_..._warszawa.html
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #10

    Domyślnie

    Również mam problemy z kręgosłupem - to choroba zawodowa fotoreporterów. Podstawowa zasada to nie nosić aparatu na szyi - sama odczujesz różnicę. Co do reszty - pasy biodrowe również pomagają.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •