Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 131

Wątek: Pentax K10D

  1. #11

    Domyślnie

    Najbardziej cieszy, ze im wiecej konkurencji, tym lepiej dla nas, uzytkownikow. Po tej premierze nie wyobrazam sobie, zeby np. Nikon czy Sony nie obnizyli troche ceny na D80 i A100, ktore jednak sa gorzej "wypasione" a kosztuja tyle samo. No bo chyba nie chcialibysmy, zeby na rynku aparatow bylo jak z oprogramowaniem - czyli de facto rzadzilby i narzucal swoje widzimisie Canon
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  2. #12

    Domyślnie

    Wygląda na genialną puszkę. Miejmy tylko nadzieję, że te pięknie wyglądające parametry przełożą się na efekty praktyczne...

  3. #13

    Domyślnie

    Puszka puszka, ale gdzie nabyc szklo? Puszka moze byc nawet ze zlota jak nie ma co do niej podpiac.
    D3-sta|16-85VR|105VR

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    stolica Warmii
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra
    Puszka puszka, ale gdzie nabyc szklo? Puszka moze byc nawet ze zlota jak nie ma co do niej podpiac.
    no to faktycznie może być problem, bo pentax sprzedał tylko marne 24 mln obiektywów które to możesz podpiąć do kadyszki nie licząc nowych usm-ów i naleśników

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra
    Puszka puszka, ale gdzie nabyc szklo? Puszka moze byc nawet ze zlota jak nie ma co do niej podpiac.
    Spójrz do Pstryka. Prócz standardów są i po prostu perełki.
    Osobiście największe wrażenie na mnie robi owe próbkowanie 22 bitowe. Co prawda do końca nie orientuję się na jakiej zasadzie to dokładnie działa i jakie będą efekty końcowe, ale uważam, że to początek nowej ery. Z matrycy APS-C więcej niż 10-12MPxl nie ma sensu wyciągać. Czas więc uderzyć w jakość odwzorowania, dynamikę (o czym już niejednokrotnie rozpisywaliśmy się na forum). Tyle było postów na temat wyższości matryc Fuji, że oni idą we właściwym kierunku.
    I nagle Pentax wyskakuje przed orkiestrę z czymś takim. Jeżeli pozwoli to (gdybam teraz) obniżyć szumy o 2 działki i zwiększyć dynamikę sceny - czapki z głów.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  6. #16

    Domyślnie

    Na papierze wygląda nieźle ale matryca pewnie ta sama co w Sony więc w zakresie obrazowania (nie mam tu na myśli szumów) pewnie jakość bardzo zbliżona.
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwiusz
    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Na pewno wyglada to ciekawiej niz to nieporozumienie nazywane A100
    No coz, A100 powinno cenowo byc sporo tanszym aparatem i tyle. W koncu to nic innego jak nieco unowowczesniony Dynax 5D z matryca, ktorej koszt produkcji jest zblizony do dotychczasowej matrycy 6MPix...
    A100 wcale nie jest takie drogie, bez kita do wyrwania za 2650zl, a z kitem 2800:
    http://audiovideo.com.pl/product_inf...oducts_id=1852

    ceny juz sa normalniejsze, w koncu to aparat konsumencki rynkowo umieszczony tylko troche ponad D50, porownywanie go do D80 lub K10 uważam za bzdurne i nieuzasadnione, porównujcie go z K100 i D50!
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g#wno wartych zdjęć
    D750+Z5+Zfc

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomecki
    Cytat Zamieszczone przez arra
    Puszka puszka, ale gdzie nabyc szklo? Puszka moze byc nawet ze zlota jak nie ma co do niej podpiac.
    no to faktycznie może być problem, bo pentax sprzedał tylko marne 24 mln obiektywów które to możesz podpiąć do kadyszki nie licząc nowych usm-ów i naleśników
    To ze VW sprzedal milony golfow nie zanczy ze wszystkie sa aktualnie dostepne

    Szczerze mowiac to w zwiazku z premiera K10D pochodzilem po sklepach internetowych w Polsce i nie wyglada to dobrze, powiem wiecej, wogole to nie wyglada. Nie wspominajac o alledrogo. Czy macie namiary na sklep w ktorym mozna kupic szklo do Pentaxa w normalnej cenie i na nie nie czekac miesiac?

    Pozdro

    [ Dodano: 2006-09-13, 14:12 ]
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner
    Na papiezrze wygląda nieźle ale matryca pewnie ta sama co w Sony więc w zakresie obrazowania (nie mam tu na myśli szumów) pewnie jakość bardzo zbliżona.
    W D80 udalo sie z tej matrycy wycisnac cos zblizonego (jak nie lepszego) niz Canon, wobec czego jest nadzieja.

  9. #19

    Domyślnie

    Teraz jest problem ze szklami bo wiekszosc topowych wycofano (zmiana modeli)... Nigdy nie bylo rozowo ale nie narzekam - od czego Ebay, USA czy Japonia

    Przynajmniej masz radoche jak cos fajnego w koncu dorwiesz a nie jak ta dziewczynka z zapalkami lizanie przez szybke szkiel na wystawie po 7kzl...

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner
    Na papiezrze wygląda nieźle ale matryca pewnie ta sama co w Sony więc w zakresie obrazowania (nie mam tu na myśli szumów) pewnie jakość bardzo zbliżona.
    W D80 udalo sie z tej matrycy wycisnac cos zblizonego (jak nie lepszego) niz Canon, wobec czego jest nadzieja.
    Ależ ja wcale nie piszę, że nie ma nadziei. Jakość obrazu z tej matrycy jest bardzo przyzwoita.
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •