Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 131

Wątek: Pentax K10D

  1. #1

    Domyślnie Pentax K10D

    Czyzby Pentax sie budzil?
    http://www.steves-digicams.com/pr/pe..._k10d_pr.html?
    Wyglada na to, ze nawet lepiej uszczelniony od D200 Biorac pod uwage, ze pojawil sie w BH Photo za 999$ z kitem, to mozliwosciami przewyzsza wszystkie cyfranki w swojej klasie cenowej...
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  2. #2
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Na pewno wyglada to ciekawiej niz to nieporozumienie nazywane A100

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Na pewno wyglada to ciekawiej niz to nieporozumienie nazywane A100
    No coz, A100 powinno cenowo byc sporo tanszym aparatem i tyle. W koncu to nic innego jak nieco unowowczesniony Dynax 5D z matryca, ktorej koszt produkcji jest zblizony do dotychczasowej matrycy 6MPix... Wyglada na to, ze jesli chca "zawojowac" rynek, to teraz beda musieli zejsc z tej ceny. Mimo wszystko uwazam, ze ze wzgledu na pewne "szczegoly" jak dwa kolka sterujace, solidnosc wykonania czy wizjer pentapryzmatyczny, to jednak Nikon D80 czy nowy Pentax K10D sa jednak punkt wyzej od A100.
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  4. #4

    Domyślnie

    Fajna puszka i dobrze wyglada.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  5. #5

    Domyślnie

    Teraz pozozstaje poczekac na sample, zeby zobaczyc co ta 22-bitowa technika daje w praktyce. Wyglada na to, ze w K10D Pentax wlozyl nowe rozwiazanie z NuCore:
    http://www.nucoretech.com/nu3/10_com....html#products
    Jesli do tego dodac nowe szkla "gwiazdki" (oznaczone "*" - to obok serii Limited szkla najwyzszej proby u Pentaxa) - 16-50/2.8 i 50-135/2.8 - oba z AF-Sem i uszczelniana konstrukcja - to wychodzi na to, ze Pentax daleki jest od stanu smierci klinicznej, byc moze z niemala pomoca finansowa giganata jakim jest Samsung
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  6. #6

    Domyślnie

    Poki co zniknal u Steva ale mozna oblookac go tutaj:

    http://obrazoburca.nbox.pl/~underley/K10D/

    stablizacja nawet z manualami (zakladam wiec swoja stara 135/2,5 i "stabilowana 200/2,5" zabieram na koncercik ), odkurzacz, 10mpix, uszczelnien wiecej niz w D200, grip takze uszczelniany, zapowiadane uszczelnione ultradzwiekowe 16-50/2,8 i 50-135/2,8... Cena w B&H faktycznie za kit 999$... Nonono...

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  7. #7

    Domyślnie

    SIGMA i pentax wypuszczaja nowych graczy robi sie naprawde ciekawie

  8. #8

    Domyślnie

    zapowiadane uszczelnione ultradzwiekowe 16-50/2,8 i 50-135/2,8

    a jaka jest zapowiadana cena tych cacuszek?
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g#wno wartych zdjęć
    D750+Z5+Zfc

  9. #9

    Domyślnie

    Nie ma co, puszka naprawdę piekna i wypasiona. Fiu, fiu na pewno narobi zamieszania.

    I ta cena poniżej 3000 zł. No, no ale fajnie. Cena D80 pewnikiem pójdzie w dół....
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem niestety jeszcze jakie ceny tych szkiel... Ale ciesze sie na sama mysl uzywania FA35/2AL czy FA50/1,4 ze stabilizcja... Miodzio na ulice bez blysku, czy do klubu np... Nie wspomne juz o 100/2,8macro do makroskow...

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •