Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: D700 i paprochy

  1. #21

    Domyślnie

    Najlepszy "ubaw" miałem, gdy po wyjęciu i wyczyszczeniu matówki w moim F601M,
    (ostrość ręcznie ustawiana) pojechałem do Zakopca i w górach zrobiłem dwie rolki filmu + slajdy zdajesię
    Jak nieopisana była moja radość kiedy odebrałem zdjęcia - bezcenne - polecam każdemu (wrogowi oczywiście)
    Założyłem matówkę odwrotnie i WSZYSTKIE fotki były nieostre, ale cóż to jest przy innych niedociągnięciach ludzkości...

    ps: dalej mnie korci i w D80 też już wyciągałem matówkę
    jadna dobra rada dmuchajcie i owiewajcie ale nie dotykajcie matówki
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  2. #22
    conik
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki,
    Odpialem matowke, delikatnie dmuchnalem i po problemie...paprochow w wizjerze niet.
    Operacja jednominutowa i bezstresowa.
    W dalszym ciagu interesuje mnie jak paprochy dostaly sie pod szybe telewizora

  3. #23

    Domyślnie

    Jak już jesteśmy przy czyszczeniu to podzielę się tym jak zdejmuję paprochy które przylegają to tych wykładzin w komorze lustra (pewnie było, ale może komuś się przyda) - biorę taśmę bezbarwną, tnę ją w takie 5mm paski i przyklejam do tej wykładziny, potem jeszcze dociskam zapałką i odrywam wraz z syfami przyklejonymi do taśmy.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Jak już jesteśmy przy czyszczeniu to podzielę się tym jak zdejmuję paprochy które przylegają to tych wykładzin w komorze lustra (pewnie było, ale może komuś się przyda) - biorę taśmę bezbarwną, tnę ją w takie 5mm paski i przyklejam do tej wykładziny, potem jeszcze dociskam zapałką i odrywam wraz z syfami przyklejonymi do taśmy.
    To może być dobry sposób, do tej pory bawiłem się pincetą.
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  5. #25
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    W sumie dmuchanie to nader przyjemna czynność, ale w dmuchaniu w komorę lustra polecał bym daleko idącą ostrożność. Te nasze współczesne aparaty nie przypominają jakości i klientoodporności takiej jaką prezentuje np F100.
    Po pierwsze primo można nieźle narozrabiać w komorze lustra jak za mocno będziemy napaleni na te dmuchanie, drugie primo w zasadzie w ten sposób to tylko zamiatamy pod dywan i przesuwamy brudy z miejsca na miejsce, na dobrą sprawę powinno się to odsysać przy dmuchaniu, po trzecie primo sprężone powietrze sprzedawane w butelkach jest brudne zazwyczaj jak cholera. Znajdować się w nim mogą opiłki metalu po obróbce puszki, oraz mikroskopijne cząsteczki oleju lub wody z kompresorów co to te buteleczki napełniały. To tak jako przestrogę napisałem, inna sprawa, że też lubię sobie dmuchnąć

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    powinno się to odsysać przy dmuchaniu
    Był kolega na forum co odkurzaczem potraktował body - i szukał potem matówki w worku na śmieci Był i też przypadek oplucia matrycy
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 10-05-2009 o 12:57

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Jak już jesteśmy przy czyszczeniu to podzielę się tym jak zdejmuję paprochy które przylegają to tych wykładzin w komorze lustra (pewnie było, ale może komuś się przyda) - biorę taśmę bezbarwną, tnę ją w takie 5mm paski i przyklejam do tej wykładziny, potem jeszcze dociskam zapałką i odrywam wraz z syfami przyklejonymi do taśmy.
    Kapitalny patent. Proste, tanie, i diabelnie skuteczne. Że też na to nie wpadłem . Tylko czekałem aż któryś z tych pyłków odczepi się i poleci gdzieś na matrycę albo za matówkę. Dzieki WYWAR
    Ostatnio edytowane przez TristisAnima ; 10-05-2009 o 13:44
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  8. #28
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Był kolega na forum co odkurzaczem potraktował body - i szukał potem matówki w worku na śmieci Był i też przypadek oplucia matrycy
    pamiętam tamtą sprawkę, ale serwis też tak robi wszystko z umiarem i czuciem. pewnie jak by się podłączyło jakiś przemysłowy odkurzacz to i akumulator by wyciągnął przez komorę lustra
    ja czyściłem D80 w zasadzie nawet nie zbliżając mocniej niż na 5cmm ssawkę odkurzacza. Podciśnienie które w ten spsob powstaje wystarcza aby wyciagnać te małe paprszki. na razie nic nie czyszcze i ma to w nosie
    Wywar pokaż jakiego powietrza używasz, jakiego producenta, konkretnie. Może akurat te jest wyjątkowo czyste, produkowane na Mazurach albo w Białowieży

  9. #29

    Domyślnie

    A ja lecę odkurzaczem , rura do środka, tylko trzymam lustro aby się nie wyrwało Jest czyściutko (chyba bo nie robię macro)
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | FUJIFILM X100
    AF16/2.8D |
    AF18/2.8D | AF28/1.4D |AF20-35/2.8D | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC | AF180/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED
    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai


  10. #30

    Domyślnie

    dzielny jesteś . Ja sie zabrałem za czyszczenie ostatnio tak skutecznie, że ... puszka trafiła do serwisu ...wrrrr
    Z50, F80, Coolpix P6000, Nikkor 24-70mm f/2.8, Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G IF-ED VR, Nikon AF-S Nikkor 14-24mm f/2.8G ED, AF70-300G, SB800,

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •