Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 116
  1. #1
    autograf
    Gość

    Arrow Czy warto zmienić D300 na 5D?

    Mowa o starej piątce.
    Głównie fotografuję architekturę i ludzi.

    Szybki AF to nie jest priorytet. Ważniejsze są kolory i FX.

    Do dyspozycji mam jakieś 8-10k na: puszkę, szkło ok 12-15mm (do archtektury) na FF i 70-200 na FF (do portetów).
    Ostatnio edytowane przez autograf ; 08-05-2009 o 01:36

  2. #2

    Domyślnie

    A moze zamiast zadawac pytanie troche w ciemno napisz dokladnie co masz i co ewentualnie chcialbys kupic.

    Wtedy bedzie sie mozna dokladniej odniesc...

  3. #3
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Kichu nie jest ważne co mam. Ważne jest to, czego chce

  4. #4

    Domyślnie

    to jak chcesz to gdzie problem?
    Andrzej

  5. #5
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siupes Zobacz posta
    to jak chcesz to gdzie problem?

    Bo nie znam systemu Canona. Dużo oczekuję od Was?
    Może jest jakiś Kanonier wśród forumowiczów i poradzi..

    Na to właśnie liczę.

  6. #6

    Domyślnie

    Tylko wiesz, zalozmy wariant pesymistyczny, czyli ma 8 kola (wychodze z zalozenia, ze przy tego typu manewrach lepiej przyjac wariant gorszy i sie mile zaskoczyc, niz pozniej miec problem z dopieciem finansowymi calego manewru), kupuje body za 4-5 kola i zostaje Ci relatywnie niewiele na szkielka.

    Jesli ma byc 70-200, to kupujesz wersje f4 bo na lepsza nie masz kasy i pole manewru powoli sie zamyka.

    Generalnie dobra optyka na FF kosztuje i w podanej przez Ciebie kwocie bedziesz musial isc na wieksze lub mniejsze, raczej wieksze kompromisy.

    Co innego - jesli chodzi o finanse - jak ktos robil manewr podobny do Kaleidowego - tam finansow byloby az nadto - tu jest na styk... nawet nie wiem czy nie za malo (na podstawie mojej bardzo ogolnej orientacji w Canonie).

  7. #7

    Domyślnie

    Kup wreszcie te 5D i rób zdjęcia.

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez autograf Zobacz posta
    Mowa o starej piątce.
    Głównie fotografuję architekturę i ludzi.

    Szybki AF to nie jest priorytet. Ważniejsze są kolory i FX.

    Do dyspozycji mam jakieś 8-10k na: puszkę, szkło ok 12-15mm (do archtektury) na FF i 70-200 na FF (do portetów).
    Warto. D300 a 5D to zupełnie inne aparaty. W poprzednim załozonym temacie zastanawiałes się nad 50D - on był tani, ale funkcjonalnie zbliżony do D300. 5D to inna sprawa. Mniej reporterski, do portretów właśnie wskazany - dzięki temu, że to FF, oraz dzięki poprawnemu oddaniu koloru skóry. D300 jest pod tym względem trudny. Do architektury tez będzie OK, o ile dobierzesz dobre szkła, a o to musisz pytac na forum canona. Szkło - sigma 12-24 znasz z nikonów, w canonie nie ma chyba tak szerokiego zooma. Są za to stałki, nie wiem co preferujesz. Pewnie stałki - generalnie mniejsza dystorsja. Zdaje się, że jeśli chodzi o śluby i jasne szkła to canon je ma, ale zwykłe szerokie kąty są lepsze u nikona.
    Najgorzej będzie z finansami. 70-200 kupisz co najwyżej w wersji 4.0, a to juz tak do portretu na styk, będziesz musiał mieć całkiem otwarty. W dodatku takie ciężkawe zoomy nie są najlepsze do typowo wyłacznie portretowej sesji. Pewnie chcesz go używać i w innych zastosowaniach. Bo jeśli nie, to kup 85/1.8 (choc na FF krótkawo), 135/2 - najlepiej, ale drogo.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-05-2009 o 08:56
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Warto. D300 a 5D to zupełnie inne aparaty....
    Niczego tak nie cenię w ludziach jak obiektywizm
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bo jeśli nie, to kup 85/1.8 (choc na FF krótkawo), 135/2 - najlepiej, ale drogo.
    Albo 100mm f2.0 co podobno dobrym szkłem jest i na FF do portretu luźnego będzie na 102.
    -------------------
    Autograf, ale powiem Ci szczerze, że jak przeskoczysz z D300 na starego piątaka to ręce Ci opadną jak to w nie weźmiesz. Aparat niczym w sumie nie przypomina świetnego korpusu Nikona, poza tym, że ma lepszą matrycę, no ale te poza dla wielu bardzo ważne jest.
    ja bym Ci proponował zakup nowej piątki i jakiś 2 stałek 28mm f1,8 oraz 50mm f1,4 a potem jakoś to będzie. W starocia bym nie wchodził nawet dla tej wspaniałej matrycy.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 08-05-2009 o 09:36
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    w zastosowaniu które podał. Do szybkiej reporterki bym wskazał D300.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •