Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Fotografowanie dymu

    Dziś po raz pierwszy zmierzyłem się z dymem (po dokładnych przygotowaniach od strony teoretycznej). Opierałem się głównie na dwóch linkach: http://fotoblogia.pl/2008/11/07/pora...ografowac-dym/ oraz http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotog...niporadnik.htm.

    Rozstawienie sprzętu wyglądało jak na powyższych przykładach. Aparat na statywie, ostrość na manualu nad kadzidłem, jako tła użyłem dużej, kwadratowej deski owiniętej czarną koszulką. Z boku dym oświetliłem lampą zewnętrzną Nissin, po drugiej stronie dla odbicia światła folia aluminiowa, jak do pieczenia Dodatkowo na lampę założyłem strumienicę zrobioną z białego kartonu (nie mogłem wczoraj znaleźć czarnego brystolu...)

    Wyszła lipa i strasznie się wkurzyłem. Czasem nie ostro, a nawet jeśli, to widać było dokładnie tło i jego fakturę... Nie było samej, czystej czerni i tylko dymu...

    Co powinienem koniecznie zmienić i gdzie jest błąd? Moje domysły:
    - strumienica z czarnego brystolu, biały karton nie ok
    - tło też z brystolu
    - zła odległość od tła? było poniżej metra chyba
    ?

    Zniechęciłem się, ale powoli zaczynam nabierać sił do ponownej próby

  2. #2

    Domyślnie

    wrzuc jak wyszlo bo tak to ciezko cos napisac

  3. #3

    Domyślnie

    stawiam na strumienico/ściankę - czerń wchłonałaby więcej światła i nie oświetliła tła.

  4. #4

    Domyślnie

    Zobacz ten poradnik: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=18660, Rysio opisał wszystko jasno i prosto, na tyle, że nawet mnie się z zapałką udało, mimo kilkudziesięciu przekleństw.
    ot pstrykam....

  5. #5

    Domyślnie

    Czarny brystol pomógł. I D90, bo próbowałem też robić innym aparatem

    http://forum.nikon.org.pl/showthread...97#post1267397

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym tlo bardziej oddalil, i przy czarnym dal jescze zastawki z czarnego kartonu zeby na tlo padalo jak najmniej swiatla
    plus dokladnieksza obrobka materialu (podciagniecie jasnych partii i wyczernienie ciemnych, wysteplowanie jakis brudow itd)

    ps cos nie za bardzo z tym zmniejszaniem do netu bo rzeczywiscie troszke kaszana sie robi
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 08-05-2009 o 23:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •