Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: problem z USB

  1. #1

    Domyślnie problem z USB

    Witam

    Mam pewien kłopot ponieważ nie moge zgrać z mojego nikona zdjęć *D70S*.Aparat nie wykrywa że jest podłączony do kompa nie zamienia sie jak dam on na znaczek PC.Komp też nic , zeby było śmieszniej to normalnie bezproblemowo zgrywałem zdjęcia na komputer ten.W przeddzień awarii robiłem zdjęcia na weselu a potem je zgrywałem na kompa u brata i było oki, dograłem do karty jeszcze 10 zdjęć i po przyjeżdzie nie działa.Sprawdzałem na 4 innych komputerach.

    prosze o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    w menu usb na mass storage
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

  3. #3

    Domyślnie

    dałem i tak i PTP i nic

    [ Dodano: Pon 11 Wrz, 2006 ]
    ale jak wsadzam kabel do aparatu to zaświeca sie zielona dioda

  4. #4

    Domyślnie

    Może masz w kompie USB 1.1 a nie 2.0?
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  5. #5

    Domyślnie

    sprawdzałem na kompach co mają 2.0 i 1.1 a na swoim już od dawna zdjęcia sciągałem z aparatu i było oki, teraz coś mu sie pokręciło

  6. #6

    Domyślnie

    A na jakim systemie pracujesz?Może masz windowsa XP bez servis pack?

  7. #7

    Domyślnie

    hmm win xp i to jest możliwe ze bez servis packa bo coś ostatnio musiałem odinstalować i moze to to

    [ Dodano: Pon 11 Wrz, 2006 ]
    mam service pack 1

  8. #8

    Domyślnie

    Hmm, a zainstaluj SP 2 lub poszukaj jakiś sterowników to USB.

  9. #9

    Domyślnie

    co za roznica czy 2.0 czy 1.1
    u mnie wszystko zawsze smigalo a mam xp bez zadnych power srakow
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

  10. #10

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat.
    Mój problem z USB lub z aparatem:
    1. Po pierwszym zainstalowaniu WinXP+SP2:
    - przestawiłem w 1 aparacie (D50) zgodnie z instrukcją z Mass Storage na PP
    - podłączyłem 1 aparat (D50) kablem z 1 USB
    - włączyłem 1 aparat (D50)
    - komputer wykrył 1 aparat (D50)
    - poprzez "Mój komputer/Nikon D50" rozpocząłem kopiowanie zdjęć na komputer
    - w trakcie kopiowania cały czas migało "PC" (tak jak pisze w instrukcji).
    2. Podobnie postąpiłem z 2 aparatem (który podłączyłem w trakcje ściągania z 1 aparatu) do 2 USB.
    3. Sciąganie z 1 aparatu (D50) zostało przerwane.
    4. Podłączyłem ponownie 1 aparat (D50)
    - komputer wykrył 1 aparat (D50) i pokazał zawartość Foldera i mogłem dokończyć kopiowanie
    - ALE W APARACIE NIE BYŁO MIGAJĄCEGO "PC".
    5. Nie wiem czy coś popsułem, czy to wina komputera, czy aparatu. Właściwie wszystko chodzi tak jak powinno, tylko brak migajacego "PC".
    Może macie jakieś sugestie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •