Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Wasze ustawienia własne w D200

    Z uwagi na to, że w d200 można dość znacznie dopasować różne własne ustawienia aparatu zastanawiam się na jakich Wy przeważnie pracujecie. Przeważnie nie zmienia się ich bez przerwy do każdej sesji, każdy ma jakieś swoje bardziej lub mniej ale jednak standardowe uzasadnione wybory i to mnie interesuje. Napiszcie jak ustawiliście d200 i co przeważnie fotografujecie.

    PS: Czy da się w d200 ustawić numeracje plików zgodne z faktycznym licznikiem zdjęć z aparatu? Funkcja File No Sequence mam ON a liczy tylko od resetu, nie mogę w żaden sposób uruchomić faktycznego całkowitego licznika puszki..

  2. #2

    Domyślnie

    Większość ustawień jest bez znaczenia, bo robiąc w nefach i tak wszystko można ustawić w programie.

    Ja używam:
    Profil - Srgb III
    Sharpen - 0
    Tone Cop - 0 i cała reszta też

    Nie da się tak ponumerować zdjęć, bo po każdym tysiącu licznik się zeruje i leci od początku.

  3. #3

    Domyślnie

    Ktoś mi mówił, że się da dlatego wciąż szukam i szukam a znaleźć nie mogę. Przydałoby się to przy archiwizacji oryginałów na dysku aby się później nie pokrywały.
    Jeśli chodzi o ten profil RGB lub Adobe to widać jakąś praktyczną różnicę? Osobiście nie zauważyłem..

  4. #4

    Domyślnie

    różnica jest w kolorystyce. Zrób zdjęcie w S i Adobe rgb. Druga sprawa to odbitki. Robiąć w srgb nie musisz martwić się o dopasowanie kolorów przy oddawaniu do labu. Zresztą był już o tym długi wątek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Nie da się tak ponumerować zdjęć, bo po każdym tysiącu licznik się zeruje i leci od początku.
    nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mi licznik zdjęć wraz z ich nazwami się nie zeruje - cały czas idzie do góry
    Paweł

  6. #6

    Domyślnie

    Zawsze mam standard ustawione. A, później w rawie kombinuje i już. Ładnie obrabiało się z D200 w capture nx 1.3 i o dziwo mz nie było problemu z szybkością, a i profil był ładnie odczytywany jeśli chciałeś kombinować w ustawieniach już z poziomu puszki.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam wszystko co sie da na Auto a sharpness na max, pozwala to na dosc dokladna ocene zdjecia na wyswietlaczu, zauwazcie ze sharpness na "0" nie pozwala na zobaczenie ostrosci a ja czesto dzieki monitorkowi oceniam zdjecie pod tym wzgledem. W razie "W" mamy doskonale jpg-i ale te ustawienia to tak o d... rozbic jesli robimy na NEFach
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    (...)

    Nie da się tak ponumerować zdjęć, bo po każdym tysiącu licznik się zeruje i leci od początku.
    Licznik się zeruje po 9999 zdjęciach a nie po tysiącu.

  9. #9

    Domyślnie

    zgadza się, pomyliły mi się wartości.

  10. #10

    Domyślnie

    Ok ale tak czy siak nie ma możliwości numeracji faktycznym przebiegiem aparatu?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •