Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czy statyw z pochylana kolumna ma sens?

    Stawiam sobie pytanie jak w temacie, albowiem stoje przed wybore jakiegos porzadnego statywu. Wszelkie praktyczne uwagi mile widziane.

    Pozdrawiam,
    kubek

  2. #2

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie się to jak na razie ani razu nie przydało.

  5. #5

    Domyślnie

    Pozioma kolumna przydaje się głównie do makro ( tu da się wykorzystać jeszcze odwrotnie zamontowaną kolumnę, ale jest to średnio wygodne) i tam gdzie jest ograniczona możliwość ustawiania podstawy. Osobiście dość rzadko przechylam kolumnę. Trzeba jeszcze wspomnieć, że na przechylonej kolumnie trochę wysuniętej (a jak się przechyla to zwykle się tez trochę wysuwa...) traci się stabilność zwłaszcza w przypadku cięższych zestawów (oczywiście wysuwając kolumnę w pionie tez tracisz trochę ale zawsze mniej). 055xprob to bardzo solidny statyw. Spokojnie mogę go polecić. W zestawieniu z dobrą głowicą (np. 488 z RC 2 lub 4) tworzy bardzo fajne narzędzie do pracy. Niestety trochę waży... i jeśli targania go na plecach w plenerze nie wynagradzają ładne foty to człowiek zaczyna zastanawiać się dlaczego nie kupił czegoś lżejszego (czyt. 190xprob). Dodatkowo do 055 można dokupić kolce, "rakiety śnieżne", krótką kolumnę (tez przydatne do makro) i pewnie jeszcze jakieś inne wynalazki o których jeszcze nie wiem.
    Różne nikonowskie starocie...

  6. #6

    Domyślnie

    Dzien po otwarciu tego watku sam sobie praktycznie odpowiedzialem na to pytanie robiac makro. Odpowiedz brzmi: przydaje sie! Ale poniewaz statywy z kladziona kolumna sa znacznie drozsze i ciezsze, to zdecydowalem sie kupic zwykly statyw z prosta kolumna; w razie potrzeby do repro czy makro moge podpiac ramie repro, ktore mam jeszcze w zanadrzu.

    Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam,
    kubek

    PS
    Statyw ktory w koncu zamowilem to Bilora A253. Jak przetestuje to zamieszcze jakis opis, bo sprzet ciekawy i malo znany w Polsce.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •