Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie jak tworzony jest katalog zdjec w D100?

    dzisiaj zauwazylem ze po wykonaniu zdjecia 9999 zmienila mi sie nazwa katalogu z 147ND100 na 148ND100 no i teraz mam dylemat od jakiej cyfry sa numerowane katalgi bo jakos nie pamietam jak to bylo przy zakupie. raczej niemozliwe zeby to bylo od 001ND100 bo wychodziloby ze przez 4 lata zrobilem ok 1 480 000 klapniec lustrem a to chyba wielokrotnie przekacza dawke smiertelna.Swoja droga moze jednak w ten sposob mozna sprawdzic ilosc zdjec wykonanych przez aparat w domowy sposob?
    D200 , Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM , 18-50mm f2.8 EX DC Macro HSM , Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM , SIGMA EX Apo Tele Converter 1,4 , Nikkor 105mm F2.8G IF-ED AF-S VR

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    body po zrobieniu iluś tam zdjęć w katalogu zwiększa nr następnego katalogu o 1.
    ale nie zaczyna od 0, więc ty nie miałeś wcale zakładanych 147 katalogów.
    u mnie numeracja w d200 zaczeła sie od katalogu nr 102.

    uwaga - przeedytowałem
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Niedokladnie o to mi chodzilo ... w D100 nie da sie wyciagnac z exif ilosci wykonanych fotek niestety trzeba do speca od rozkrecania aparatu i podlaczania kabla ... bylo to wielokrotnie na forum ... chodzi mi o to ze jakby tak znac od jakiego numeru tworzy katalogi to mozna by bylo w przyblizeniu okreslic stan licznika ... a to ze po 9999 zmienia sie numer to zauwazylem tylko jakos nie zwracalem nigdy uwagi na katalog. Rozumiem ze dzisiaj sobota wieczor i mozna miec klopot z czytaniem sam zaraz zmykam nadszarpnac sobie wzrok i koordynacje
    D200 , Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM , 18-50mm f2.8 EX DC Macro HSM , Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM , SIGMA EX Apo Tele Converter 1,4 , Nikkor 105mm F2.8G IF-ED AF-S VR

  4. #4

    Domyślnie

    jak dobrze pamiętam z moich obserwacji wynikało że nowy katalog zdjęć nie jest tworzony po zrobieniu 9999 zdjęć tylko po zrobieniu 256 albo 512 zdjęć w jedym ciągu, a przekraczając w tym czasie 9999 nazwa katalogu nie zmieniła mi się
    DSLRowanie, taniec towarzyski, siatkówka, wino chilijskie

    www.sztukapatrzenia.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •