Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Cool Dużo słońca i dużo flasha

    No... Jak nie wrzucałem nic przez kilkanaście tygodni, tak teraz codziennie coś będę dokładał. Nie, no żartuję, aż tak źle to chyba nie będzie...

    Dzisiaj pierwszomajowy spacerek. Bez chorągiewek, balonów i waty cukrowej, ale i tak całkiem przyjemnie. Ale lampa musiała się trochę napocić. Już teraz wiem, kiedy przydałaby mi się mocniejsza Sabinka.

    1.

    2.

    3.

    4.

    Zapraszam i pozdrawiam.

  2. #2
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    1,2 ok... moim skromnym zdaniem..

  3. #3

    Domyślnie

    nie rozumiem po co uzywałes sabinki, szkoda prądu, przeciez dookoła miałes tyle światła ! wg mnie błysk i białe swiatło sabinki psuja ogólny WB na zdjeciach i wygladaja jak z małpki a nie z D80, kadrowo ok ale jak robiłes RAW-y to mogles obrobic jakos. czekam na lepsze

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Otiv Zobacz posta
    nie rozumiem po co uzywałes sabinki, szkoda prądu, przeciez do okoła miałes tyle światła !
    Yyy... A znasz jakiś inny sposób na skompensowanie parametrów ekspozycji ustawionych na jasne elementy sceny? Tak, żeby jasne nie było przepalone, a ciemne nie było niedoświetlone? Chętnie się dowiem, jak to inaczej można zrobić.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Tak, żeby jasne nie było przepalone, a ciemne nie było niedoświetlone? .
    Mierzysz światłą, mierzysz cienie i uśredniasz ekspozycję.
    Ja też użyłbym Sabinki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mont Zobacz posta
    Mierzysz światłą, mierzysz cienie i uśredniasz ekspozycję.
    No teoretycznie tak. Albo ustawiam matrycowy pomiar. A nie, wróć, on przecież przepala (matrycę na wylot). Ok, morda w kubeł, bo się zacznie...

    Można eksperymentować z uśrednianiem pomiarów, ale przy ruchliwym dziecku trudno jest wykonać kilka pomiarów tak, żeby były one miarodajne i poprawne. Ewentualnie bledną jakąś mógłbym się podeprzeć, ale siakoś tak nie miałem żadnej pod ręką. No i trzeciej ręki też nie miałem do jej przytrzymania.

    Z Sabinką łatwiej. Tak teraz patrzę na ten WB. Naprawdę tak bardzo widać, że było dopalane?

  7. #7

    Domyślnie

    jendry

  8. #8

    Domyślnie

    Otwierają mi się tylko pierwsze dwa i IMO bardzo ładnie są dopalone fleszem.
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Otiv Zobacz posta
    nie rozumiem po co uzywałes sabinki, szkoda prądu, przeciez do okoła miałes tyle światła ! wg mnie błysk i białe swiatło sabinki psuja ogólny WB na zdjeciach i wygladaja jak z małpki a nie z D80, kadrowo ok ale jak robiłes RAW-y to mogles obrobic jakos. czekam na lepsze
    Chyba żartujesz .... A niby jak w tak zaj***tym słońcu doświetlić dzieciaka ?

    Jeżeli chodzi o obróbkę - sądzę, że można było nieco bardziej wyciągnąć kolory - generalnie trochę ociepliłbym zdjęcia, dodał saturacji i zmniejszył jasność dla niektórych kolorów, w szczególności niebieskiego. Dodałbym też winietę na niektórych, ale to ja.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    sądzę, że można było nieco bardziej wyciągnąć kolory - generalnie trochę ociepliłbym zdjęcia,
    dobrze jest !!! tak canonowsko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •