Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 792

    Domyślnie Nikkor 18-35, Sigma 17-35, Tamron 17-35

    Chce się przesiąść z DX na FX tak już zupełnie. Szukam szerokiego kąta na pełną klatkę. Właściwie nie używam szerokich kątów, ale wypada mieć jakiś taki obiektyw.
    Rozpatruje tylko te 3 szkła: Nikkor 18-35/3.5-4.5, Sigma 17-35, Tamron 17-35. Stracę trochę kąta w stosunku do sigmy 10-20 jaką mam teraz na DX, ale jakoś to przeżyję
    Nikkor jest 1 mm węższy niż dwa pozostałe szkła - to jego minus, za to ma pierścień przysłon - to plus (mam analoga F801)
    Sigma - szersza od nikkora, ma plus - silnik HSM, ale brak pierścienia przysłon.
    Najmniej atutów ma Tamron, podobno na 17 mm po bokach jest miękki (pierścień przysłon jest) i podobno AF ma rozrzut.
    wszystkie mają filtry 77 - to fajnie.
    Czy ktoś ma doświadczenie w pracy zarówno z nikkorem i sigmą i może przekazać swoje spostrzeżenia?
    Jak tam z winietowaniem, ostrością, dystorsją i autofokusem (prędkość nieistotna, chodzi o celność)

    Czy mógłbym liczyc na zdjęcia z sigmy i nikkora (i tamrona), z pełnoklatkowego body (D700 itp), duże, nie przeliczone pliki? Najlepiej nef, na otwartej przysłonie, na najszerszym kącie, z jakimiś prostymi liniami na bokach klatki. Na innych przysłonach i na "dłuższych" ogniskowych jesli ktos by był tak dobry to też nie zaszkodzi mieć
    Nie sądzę by ktos miał razem te szkła i zrobił zdjęcia tego samego motywu. Będę musiał jakoś korespondencyjnie je porównać.

    mail: jacek maupa jjstudio.pl
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-04-2009 o 23:20
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •