Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Natura

  1. #1

    Domyślnie Natura

    zapraszam






    pozdrawiam

  2. #2

    Post

    Harb, kolejne świetne.
    NIKON - system

  3. #3
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    no rewelacja Panie!

  4. #4

    Domyślnie

    A ja Janek tego nie kupuję

    Moim skromnym zdaniem za mało zdecydowania z GO.

    Odbicie krzaczka też powinieneś pociągnąć do końca - a tak uciąłeś czubek (to tylko szczegół)

    I dla mnie troszkę za ciemne.

    PS Kurcze, chyba tak naprawdę pierwsze Twoje zdjęcie do którego coś mam. Czepiam się?

  5. #5
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Przepraszam Ciebie Janusz, ale czy mogę skopiować mój komentarz z drugiego forum?

    No widzisz Janusz, to mi się w Tobie podoba. Nie traktujesz forum jako miejsca do chwalenia się swoim dorobkiem, ale jako miesce do nauki i eksperymentów. Czy mogę się tego od Ciebie nauczyć? Bo ja sam tego absolutnie nie potrafię.
    A eksperymenty mają to do siebie, że czasami się udają, a czasami nie. Tamten eksperyment ze zbliżeniem traw na plaży był wyśmienity i według mnie przełamał pewną kreatywną barierę na forum, bo takich obrazków o takim spojrzeniu tutaj jeszcze nie było. Ten eksperyment natomiast jest trochę chybiony. Jestem pod wrażeniem że starasz się fotografować rzeczy obok których my wszyscy przechodzimy z calkowitą obojętnością, bo nie znajdujemy w nich nic atrakcyjnego. A Ty starasz się coś z nich wyciągnąć. Bardzo mi to imponuje.

    OK, jeśli chodzi o konkrety, to wydaje mi się że obrazek jest ciut chaotyczny. Dla mnie on nie ma jakiejś linii przewodniej, jakiegoś chwytliwego punktu. Główny element zdjęcia to ten skośny patyk na śodku który jest poza GO. Trawka, która w zamyśle miała być głównym elementem, to nawet nie zauważam że jest w GO, bowiem jest zdominowana przez patyki i ginie wśród nich.
    Wiem, wiem, podobnie jak na tamtym obrazku z gałęźmi, jak i na świetnym obrazku ze źdźbłami traw, eksperymentujesz z ustawieniem ostrości na delikatne elementy, zostawiając grubsze elementy wciąż w polu widzenia, ale poza GO. Jest to bardzo ciekawa droga moim zdaniem. I bardzo kreatywna z ogromnymi możliwościami do eksploracji.
    Jednak jak z każdym nowatorskim poszukiwaniem, czasami będzie szóstka w totolotka, a czasami będzie chybienie. Tym razem ten obrazek mi nie leży. Ale powtarzam - bardzo mi imponuje kierunek w jakim idziesz.

  6. #6

    Domyślnie

    ok. spróbujemy z troszeczkę zmienioną wersją



    2


  7. #7

    Domyślnie

    Jest jeszcze gorzej

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Główny element zdjęcia to ten skośny patyk na śodku który jest poza GO. Trawka, która w zamyśle miała być głównym elementem, to nawet nie zauważam że jest w GO, bowiem jest zdominowana przez patyki i ginie wśród nich.
    Myślę, że Czarek ma tu dużo racji. Sądzę, że te patyki są bardziej atrakcyjne dla oka i odruchowo wzrok leci właśnie na nie. A tu - niespodzianka - brak ostrości.

  8. #8

    Domyślnie

    napisał Swiatło
    ....No widzisz Janusz, to mi się w Tobie podoba. Nie traktujesz forum jako miejsca do chwalenia się swoim dorobkiem, ale jako miesce do nauki i eksperymentów....
    ależ oczywiscie od tego jest forum a wskazówki doswiadczonych klegów sa bardzo cenne - pamietajmy ze te komentarze czytaja inni i maja punkt odniesienia co robić w przyszłosci z fotografią o podobnym ujęciu, kadrze, jest tylko jeden warunek - uwagi musza być konkretne merytoryczne, takie które uczą

    co do mnie Czarku nigdy nie kreuję się i nie kreowałem na mistrza, powtarzam to wielokrotnie więc obawa przed blamażem jest duzo, dużo mniejsza, eksperymentować nalezy bo powielanie utartych wzorców czasami jest trochę nudne - ponadto kazde zdjecie moze znaleć swego zwolennika

    Szuwar dzięki za komentarze, wiesz ze cenię sobie Twoje zdanie

    pozdrawiam dzieki za wizytę i komentarz

  9. #9
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harb Zobacz posta
    ależ oczywiscie od tego jest forum a wskazówki doswiadczonych klegów sa bardzo cenne -
    Sprostuję - teraz to Ty jesteś w gronie tych najbardziej doświadczonych. Czy będziesz się wypierać czy nie, należysz już do grona wyjadaczy. Teraz już inni się bardziej uczą od Ciebie, niż Ty od innych...

  10. #10

    Domyślnie

    Strasznie mi się te drągi podobają. Dokładnie takich potrzebuję do zasiadki na zimorodka. Mogę pożyczyć? Focone gdzieś blisko Gdańska?
    | D300+MB-D10 | S10-20/3,5 | N50/1,8 | N300/2,8 VR | TC17 | YH324C | MF685B | GH-2 Gimbal | MF486RC2 |
    Pozdrawiam Mateusz Cofta

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •