Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Problem z AF??

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie o zdjęciach

    ...Moim zdaniem przynajmniej drugie zdjęcie było robione z za krótkim czasem...w stosunku do ogniskowej
    Żeby powiedzieć coś więcej potrzeba więcej info a tych w zdjęciu brak...
    Może było ustawione AF-C...co przy zdjęciach statycznych jest błędem...Pozdrawiam
    D850, F70, N 20-35/2.8, N 105/2.8, N 85/1.8, N 50/1.4, N 35/2, N 28-70/2.8, N 80-200/2.8, N 24-120/4, SB900, SB600, Manfrotto 055CB + 141RC

  2. #2

    Domyślnie ...cd o zdjęciach

    Ups...Mała pomyłka jeżeli chodzi o dobór czasu ekspozycji do ogniskowej...Dotyczy to pierwszego zdjęcia)..Reszta opisu tak samo jak wyżej
    D850, F70, N 20-35/2.8, N 105/2.8, N 85/1.8, N 50/1.4, N 35/2, N 28-70/2.8, N 80-200/2.8, N 24-120/4, SB900, SB600, Manfrotto 055CB + 141RC

  3. #3
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    augustów/żory/stafford
    Posty
    661

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bragjure Zobacz posta
    zdjęcie było robione z za krótkim czasem...w stosunku do ogniskowej
    raczej za dlugi czas jest przyczyna nieostrosci na jedynce
    ...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bragjure Zobacz posta
    ...Moim zdaniem przynajmniej drugie zdjęcie było robione z za krótkim czasem...w stosunku do ogniskowej
    Żeby powiedzieć coś więcej potrzeba więcej info a tych w zdjęciu brak...
    Może było ustawione AF-C...co przy zdjęciach statycznych jest błędem...Pozdrawiam
    Zdjęcia mają exif-y..
    1. 1/15 to już brawura
    2, 3, 4 .. bez czepiania jesli chodzi o czas.
    Odnosze wrażenie, że AF nie był celowany na twarz modelki tylko na ubranie lub przyrodnicze otoczenie.. Sam wybierasz, czy dynamicznie?
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  5. #5

    Domyślnie Problem z AF.

    Sam wybierałem punkt ostrości i zawsze przestawiałem go na oczy modelki. Efekt - porażka. Wczoraj zrobiłem kilka testowych zdjęć i podobny efekt... na obiektywie nikkor 50 mm - oczy wyostrzone a pomiędzy oczami (na środku kadru) nieostro.

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdź dla pewności czy nie ruszyłeś korekcji AF, ewentualnie zrób sobie test bateryjkowy - może jakiś paproch się zapodział i trzeba dmuchnąć?
    A może spróbuj zresetować puszkę do ustawień fabrycznych i przeczyść styki na bagnecie i w aparacie.
    Może to nie pomoże ale wykluczy pewne przyczyny.
    Ostatnio edytowane przez ktm777 ; 26-04-2009 o 14:33

  7. #7

    Domyślnie Problem z AF

    Korekcji na 100% nie naruszyłem, robiłem czyszczenie matrycy i przewertowałem instrukcję

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •