Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Problem z AF??

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Sprawdź w menu, czy przypadkiem nie masz ustawiony priorytet spustu migawki w trybie AF-S. Jeśli tak, to przestaw na "ostrość".
    Jest jeszcze taka możliwość, że masz ustawione AF-C ( śledzenie obiektu ) i w momencie przekadrowania, aparat ostrzy sobie na najbardziej kontrastowy punkt.
    D700, N24-70/2.8, N50/1.4 D, N70-200 VRII, Sigma 85/1.4, SB-800, SB-900, Manfrotto, Lastolite, Cokin

  2. #2

    Domyślnie

    Na początku przepraszam za off top( tak to się chyba pisze, jak nie to mnie poprawcie) ale mam identyczny problem jak kolega, ze szkłem 50mm 1.8, z d50 ostrzył w punkt, zdjęcia do przyjęcia w wiekszości, z D300 juz nie, i nie ważne ktorego punktu uzywam, choć na skarjnych jest marnie (często problem wogóle ze złapaniem ostrości), i nadmienię że mam ustawione tryb Afs na ostrość.
    rozumiem że ten test z bateryjkami to trzy lub wiecej bateryjek w rzędzie, i celuje (aparat na statywie)np, na środkową i wówczas patrze jak rozkłada sie GO i ostrość?
    Jak jeszcze można sprawdzić czy ma BF lub FF?bo zanim go wyśle do serwisu chciałbym to dobrze sprawdzić , bo i tak pojedzie z uwagi na nie działajace dwa przyciki (od nowoiści czyli jakies pol roku) formatowania, pojedyńczo działają, w sekwencji już nie.

  3. #3

    Domyślnie

    google.com: focus chart
    wydrukować, sfotografować
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  4. #4

    Domyślnie

    Dobrze podepne się pod temat,
    to co zrobił mój zestaw D700+SB900+24-70 na ostatnim weselu
    przekracza moje możliwości ludzkie i nieludzkie
    tak nie doświetlone zdięcie o wogóle masakra

    http://www.metrum.nazwa.pl/szok.jpg

    F 5.6
    1/60
    ogniskowa 32
    iso 300
    profil nikon II
    odległość od obiektu około 3 m.
    Dlaczego mi to uczynił i to nie jedno zdięcie a cała seria.
    Zachwyt nad czarno białymi zdjęciami, to ściema niespełnionych jurorów fotografików


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ROBOTEK Zobacz posta
    Dlaczego mi to uczynił i to nie jedno zdięcie a cała seria.
    Aparat uczynił to, co kazał (czytaj ustawił) jego operator.
    Aparat, dwa szkła, lampa

  6. #6
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    ROBOTEK, fajny masz obiektyw w stopce AF-S 24-40/2.8

  7. #7

    Domyślnie

    Poprawiłem, ale może by na temat
    Zachwyt nad czarno białymi zdjęciami, to ściema niespełnionych jurorów fotografików


  8. #8

    Domyślnie

    lampa ustawiona zapewne na TTL BL.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  9. #9
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ROBOTEK Zobacz posta
    Poprawiłem, ale może by na temat
    Przypomne Ci w takim razie jaki jest temat: "Problem z AF??" Wiec moze sam napisalbys cos na temat? A jesli chodzi o Twoj problem, to z "fusow" ciezko cos wywrozyc. Skad mamy wiedziec, ze nie miales np. ustawionego -2.0 albo tak jak napisal Jacek, BL

  10. #10

    Domyślnie

    Panowie już naprawdę słabo się robi człowiekowi od tych
    docinek, bzdetnych postów nie na temat ect ect
    nie mozecie po prostu NORMALNIE napisać poradzić
    pomóc ech

    Aparat uczynił to, co kazał (czytaj ustawił) jego operator...
    CHORE !!!

    Tak lampa ustawiona była na TTL BL a dlaczego to miało by być złe ?
    Ekspozycja była na zero
    Zachwyt nad czarno białymi zdjęciami, to ściema niespełnionych jurorów fotografików


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •