Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76
  1. #1

    Domyślnie FUJI S5; Karty, Gripy, Akumulatory i inne akcesoria

    Witam,
    Wczoraj stałem się posiadaczem Fujifilm Finepix S5 pro. Mam kilka Pytań do posiadaczy puszki, ponieważ przeglądając wątki na różnych forach pojawiły się we mnie pewne wątpliwości.

    - Karta pamięci - na allegro dominują Kingston Elite Pro i Sandisk Ultra. Różnica w cenie między obiema jest niemal dwukrotna. Po przejrzeniu niewielu wątków jakie na ten temat oferuje google natrafiłem na opinie o dużej awaryjności Kingston Elite - jak to z tym jest? czy są szczęśliwi użytkownicy wspomnianej karty?

    - W instrukcji rekomendowane są karty do pojemności 4gb, a od czasu releasu S5 minęło już trochę czasu. Na rynku pojawiły się karty oferujące znacznie większą pojemność, np 16GB. Kobylaste pliki z Fujika aż się proszą o takie przestrzenie, ale czy aparat poradzi sobie z taką kartą? Czy nie będzie mulić?

    - Grip; Fuji ma być kompatybilne z Nikonowskim Gripem D-200; jak wygląda sprawa zamienników? Przeglądając fora natrafiłem na informacje, jako że gripy zamienniki poprzez niższą jakość wykonania (skoki napięcia) miały by uszkadzać karty pamięci. Czy ktoś z Was używa Gripa firmy Delta z Fuji S5?

    - Akumulatory; wiem już, że od D200 nie będą pasować. Czy jeżeli zastosuje baterie Nikona jako drugą baterie w Grip również będzie problem? Jakie zamienniki orginalnej baterri Fuji możecie polecić?

    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez nox84 ; 24-04-2009 o 14:46

  2. #2

    Domyślnie

    grip Delta dziala poprawnie. To samo z gripem Hahnella. Karty 16gb nie sprawdzalem, ale mam 8GB i nie ma problemu. Osobiscie obawialbym sie Kingstona. Odnosnie zasilania - jako druga bateria - nie bedzie dzialac nikonowska - sprawdzone. zamienniki zasilania - www.batimex.pl. Gratuluje puszki
    Komercyjna stopka - regulamin forum!
    Full Frame Nikon System

  3. #3

    Domyślnie

    Więcej kreatywności i chęci jakby każdy usiadł na jaju to na świecie by było wielkie nic:
    http://fujiklub.pl/
    tu masz odpowiedzi na wszystkie pytania

  4. #4

    Domyślnie

    Kolego, czytaj uważniej. Napisałem że brnąłem przez różne fora, w tym forum fuji klubu. Liczba wątków na wymieniony temat jest skąpa, a informacje przedawnione. Poza tym mam ostatnio wrażenie, że więcej użytkowników S5 jest na naszym forum nikonowym

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nox84 Zobacz posta
    Witam,
    Wczoraj stałem się posiadaczem Fujifilm Finepix S5 pro. Mam kilka Pytań do posiadaczy puszki, ponieważ przeglądając wątki na różnych forach pojawiły się we mnie pewne wątpliwości....
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Z mojej Fufowej praktyki:
    - karty 3 szt. Sandiska Ultra II 4GB, zgodnie z zasadą lepiej mieć 3 koty niż jednego psa...
    - grip.. brak danych, ale jeżeli tak brałbym Deltę
    - obecnie dwa oryginalne aku Fuji (a jak grip.. to pchać do koszyka dobre aku AA..)
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  6. #6

    Domyślnie

    jeżeli mam grip, to nie potrzebuje drugiego akumulatora dedykowanego? wystarczą mi AA?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nox84 Zobacz posta
    jeżeli mam grip, to nie potrzebuje drugiego akumulatora dedykowanego? wystarczą mi AA?
    grip działa na dwóch akumulatorach dedykowanych lub bateriach AA
    co do kart - kupuj oryginalne SanDiski i zapomnij o problemach, spokój jest wart wyższej ceny a utrata zdjęć to tragedia
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nox84 Zobacz posta
    jeżeli mam grip, to nie potrzebuje drugiego akumulatora dedykowanego? wystarczą mi AA?
    Naturalnie...tylko dobrej marki.
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  9. #9

    Domyślnie

    ja mam oryginał mb-d200 i jeśli mieszam baterie org. fuji z nikonem to i tak wykrywa tylko jedną , jak upchasz tam jedna czy dwie nikonowskie to też nie odpali - a jak musiałem spróbować
    najlepiej trzyma na 6xAA Enelop jedyny minus to duża waga(do pudełka z gripem dołączony jest koszyk na paluchy) trza tylko w ustawieniach w aparacie zaznaczyć jaki rodzaj baterii jest w gripie (AA RH6 - NiMH).
    Kart nie posiadam innych niż SanDika i lepiej jak kolega wyżej wspominał lepiej więcej mniejszych niż jedną większą.

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie podobnie:
    -karty Sandiska, do 4 giga- bez uwag, od 3-lat (s3 i s5),
    -AA- eneloop i energizer,
    powyższe chwalę sobie

    psI- Daruj sobie zamienniki akku NP- wymieniłem kilka "lewych", ostatnio padł kolejny

    psII- Z gripem delty przygoda-odpadł przycisk pionowego spustu po kilku miesiącach- po wymianie, b.uwag. zamiennik Delta wygodniejszy od nikonowskiego- przynajmniej w mojej łapce leży lepiej niż oryginał...

    ps.III- Na AA eneloop ponad 1200 fotek robię
    Marek

    Zakon Fuji

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •