Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wycieczka do Sinsheim

    Witam,

    nie spotkałem tu jeszcze na forum informacji o tym bardzo interesującym miejscu jakim są muzea w Sinsheim. (Niemcy - miejscowość leży w okolicach Heilbronn).


    Po pierwsze uczta dla fanów motoryzacji. Trudno tu wymieniać marki i modele aut jakie tam stoją, łatwiej jest chyba wymienić tych, których tam nie ma.

    Po drugie uważam, że frajda dla fanów lotnictwa (bo kiedy nam dane będzie pospacerować po pokładzie Concorde czy Tu-144?, i to nie wszystkie atrakcje związane z samolotami)

    Dla fanów II Wojny Światowej i techniki wojskowej również coś się znajdzie (właściwie to sporo - makiety w skali 1:1 - łódź podwodną itd.).


    No ale żeby to wszystko obejrzeć i zrobić fajne zdjęcia trzeba poświęcić min. 2 dni. Ja tyle nie miałem nie miałem nawet 2h, dlatego zlany potem biegałem po hangarach i nawet nie patrzyłem co fotografuję . Ciekawe jest to, że obydwa te muzea należą do jednej prywatnej osoby, a bilety są po 9 euro.
    PS. POLECAM (może jak ktoś będzie jechał to mnie zabierze? )!

  2. #2

    Domyślnie

    shit. Parę razy byłem w okolicach (Offenau, Neckersulm, Bad Wimpfen, Heilbronn) i nikt mi nie powiedział o tym muzeum. Po prostu załamka.
    Zdjęcia narobiły mi strasznego apetytu na wycieczkę

  3. #3

    Domyślnie

    Drugie bliźniacze muzeum jest w Speyer i tez jest co oglądać.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    Niezła miejscówka... szkoda, że długi weekend jest krótki
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie

    To jest to samo muzeum które leży przy autostradzie nr 6?
    Nie zawsze mów, co wiesz; ale zawsze wiedz, co mówisz!
    MAŁOPOLSKA GRUPA FOTOGRAFICZNA - zatrzymać czas

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez quatermain Zobacz posta
    to jest to samo muzeum które leży przy autostradzie nr 6?
    Tak, za Heilbronn zaraz.

  7. #7

    Domyślnie

    Byłem widziałem, fantastyczna ekspozycja. Głownie interesowały mnie Tu-144 i Concorde.. Parę fotek: http://macmac.pl/sins/
    D200+N35/2D+N50/1,8+N17-55/2,8+N80-200/2,8+T12-24+S50/2,8macro+2xSB800 i.t.p. szpeje

  8. #8

    Domyślnie

    Trafiłem tam tylko dlatego, że z autostrady ciężko nie zauważyć "ruskiego Concorda" na dachu jednej z hal...
    Dawno to było, zdjęcią robiłem jeszcze moją pierwszą, ukochaną lustrzanką "analogową" (Minolta), więc nie będę nimi psuł wątku...
    Powiem tylko - warto poświęcić nawet cały dzień na to muzeum

    Mnie osobiście rozwałkował "klimat" we wnętrzu Ju-52. Jak wszedłem do środka, przyjrzałem się "warunkom pracy" pilotów i dotykając blaszki falistej pomyślałem, że czymś takim latali pod ciężkim ogniem nad Kretę czy Stalingrad, to nogi się ugięły...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •