Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1

    Domyślnie Kalendarz NKP OD-NOWA!

    W poprzednim watku poprosilem forumowiczow o opinie na temat samego pomyslu oraz jego wizje. W tym natomiast chcialbym podzielic sie z Wami moja wizja i zaproponowac dosc kategorycznie jej wprowadzenie.

    Po kolei. Odniose sie najpierw do pomyslow jakie podrzuciliscie. Przede wszystkim glosowan. Doskonale wiemy jak bywalo do tej pory. Niewielka liczba glosujacych w konkursach, decydowala czesto za cale forum. Oznaczalo to ze tylko aktywni byli w grupie decydujacej np. o zdjeciu tygodnia czy miesiaca. Czesto tylko kilka osob. Tym razem wiec nie bedzie zadnej ankiety, zadnego glosowania.

    Idziemy dalej. Skoro nie ma ankiety, nie ma zdjec do wyboru. Dziwne prawda? Przestaje byc dziwne gdy przeczytamy dalej. Kalendarz Nikon Klubu Polska ma byc wyjatkowy. Z roznych powodow wyjatkowe zdjecia nie pojawiaja sie czesto na naszym forum. Owszem, sa i takie, jednak gdybym mial wybrac 12 zdjec ktore oddaja charakter tego miejsca, mialbym problem. Pomijam juz fakt, iz roznorodnosc stylistyczna bylaby dla tego wydawnictwa zgubna (poszcesgolne kategorie itd).

    Biorac to wszystko pod uwage, wpadlem na pomysl zrobienia sesji kaledarzowej od poczatku i do konca z mysla wlasnie o nim. Tutaj zaczyna sie prawdziwe sedno. Otoz chce stworzyc grupe osob odpowiedzialnych za ta sesje i jej elementy. 12-tu fotografow, pracujacych w okreslonym temacie (jest juz pomysl na sam temat), kilka osob odpowiedzialnych za plan zdjeciowy (swiatla z generatorami, dmuchawy, zabezpieczenie planu i wizaz), kilka osob odpowiedzialnych za logistyke. Grupa moze byc liczna, a nawet powinna taka byc. Chcialbym aby ta sesja pozostala wizytowka NKP na najblizszy rok, a w przyszlym, bedziemy ten pomysl kontynuowali!!!

    Biorac pod uwage pewne trudnosci logistyczne, dochodzimy wraz z moderatorami do wniosku, ze najlepszym miejscem na wykonanie tej sesji jest Lodz. Z uwagi jednak na plany jakie udalo mi sie poznac w kilku miastach, wczesniej myslalem o Wroclawiu i Poznaniu. Niestety koszty logistyczne moga nam pokrzyzowac plany innych miast (Lodz posiada wszelkie potrzebne zaplecza, mozliwosci zakwaterowania nawet w mieszkaniach prywatnych itd). Jacek_Z i Sailor zajeli sie juz znalezieniem modelek i z tego co mi wiadomo na ta chwile, mamy juz 4-ry dziewczyny i modela do pozowania.

    Czego potrzebujemy:
    - FOTOGRAFOW!!!,
    - ochotnikow do zajecia sie technikaliami wymienionymi powyzej (plan, swiatla z generatorami itd., wizaz),
    - kierowce z mozliwosciami mobilnymi do przewozu ludzi i sprzetu,
    - ludzi do zabezpieczenia planu,
    - zezwolen na zamkniecie miejsc w ktorych beda wykonywane zdjecia (fagmentow ulic, placy, itd) - jesli bedzie to Lodz, biore to na siebie,
    - sponsorow (dzialam juz w tym kierunku).

    Chcialbym aby sesja nabrala rozmachu ktory zapewni nie tylko doskonale zdjecia ale i swietna atmosfere na planie. Zdjecia maja byc takie, jakich nie wykona ktos nie posiadajacy zaplecza w postaci tak wspanialych ludzi jak nikoniarze Maja powalac i powodowac ze w przyszlym roku odbiorcy beda czekali na kolejny kalendarz.

    Prosze o pytania, wizje, propozycje i Wasze zdanie w tym temacie.

    Ps. Na biezaco bede dopisywal do watku biezace ustalenia!

    08-09-06 godzina: 11:56
    Udzial w przedsiewzieciu zarowno poligraficzny jak i fotograficzny zadeklarowali:

    - admin - do focenia
    - holka - do focenia,
    - Sailor - do focenia,
    - YOZ - do focenia,
    - Yanoosh
    - Ryszard Galgan,
    - Jacek_Z - do focenia (warunkowo/50%),
    - Czornyj,
    - biadzi,
    - Andy_O - fotograf,
    - Kamash,
    - phantomek,
    - rozakr,
    - tidus - fotograf,
    - glisek,
    - josoko,
    - Jelo,
    - ReSeT,
    - vitter,
    - jery,
    - FunBoy,
    - Zbinek.

    Czekam na otwarte decyzje w sprawie podjecia sie misji wykonania zdjecia! Prosze o napisanie wprost: "chce wykonac zdjecie do kalendarza NKP 2007"



    Lista sponsorow przedsiewziecia:

    digital.pl - 1000 PLN!
    Yanoosh - 200 PLN!

  2. #2

    Domyślnie

    Zgłaszam się na "fizycznego". Każdą wolną chwilę jestem w stanie poświęcić na pomoc w przedsięwzięciu. Moje umiejetności fotograficzne to raczej marny wkład do projektu ale za tragarza z przyjemnością będę robił.

  3. #3

    Domyślnie

    Adminie..a jak Twoim zdaniem będzie wyglądała dostępnośc tego kalendarza, czy to będzie krótka seria dla VIPów czy tez ogólno dostępny gadżet za jakieś rozsądne pieniążki.

    Jeszcze takie zapytanie o zdjęcia... czy może w tych nowych czystych fotkach (bez forumowej przeszłości) nie nawiązać troszke do tych które pojawiły sie na forum. Myślę o czymś w stylu ... modelka + gdzieś tam w ramce lub kilku przywieszonych na ścianie pare fotek z forum? Moze wtedy byłoby to coś rozpoznawalnego?
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  4. #4

    Domyślnie

    No pięknie! Adminie, brawo za podejście do sprawy. Demokracja to bardzo zły ustrój, jesli ktoś nie wierzy wystarczy zajrzeć na www.spieprzajdziadu.com
    A teraz konkrety - aby zadeklarować wsparcie organizacyjne potrzebne jest określenie czasu i miejsca. Jeśli padnie na Łódź to chętnie podejmę się organizacji transportowo-logistycznej choć uzależnione jest to od terminu. Mam też na oku pewnego bardzo zdolnego fotografa z Łodzi. Szczegóły na ewentualnym spotkaniu organizacyjnym. To kiedy?
    FED-2 + Industar 26M f2.8/50mm, FED-5 + Industar 61 L/D f2.8/52mm, Zenit TTL + Helios-44m f2/50mm. Nikon jakiś też się znajdzie.

  5. #5

    Domyślnie

    Widzę, ze coś tu się dzieje za moimi plecami

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    za duży tłok na sesji powoduje pewien rozgardiasz, a ekipa nie jest zgrana. Jeśli będą 4 modelki, a 12 fotografów, to spora część z nich będzie robiła za asystentów, wtedy gdy będzie fotografowało tych 4.
    Nie jest najkorzystniejsze, gdy 3 ludzi fotografuje modelkę, jednocześnie prosząc ją ciągle - "spójrz się na mnie". To może być dobre na warsztatach, ale przy produkcji zdjęcia - niekoniecznie. Jeden kieruje, dryguje i fotografuje - dwaj pomagają (blenda, wiatrak itp). Jak zrobi swoje - zmiana ról.
    Potrzebna będzie na pewno stylistka i ktos do makijażu - lepiej jak nie byłaby to jedna osoba i fryzjerka - starczy jedna.
    Pewnie fotografowie będa mieli autka i osoby da się przewieźć, gorzej ze światłem i tłami.
    Czy będzie to robione w naturalnych wnętrzach - czy studio?
    Aż się boję zapytać - czy będa to grzeczne zdjęcia czy akty?
    Tzn czy fotograf ma mieć swoją koncepcję, czy coś jest zakładane?
    Dla spójności kalendarza lepiej nie łączyć chyba studyjnego aktu z modowym zdjęciem na ulicy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    rozumiem, że są narazie 4 modelki i będzie 12 sesji..
    Robienie 12 zdjęć na jednej sesji raczej nie wypali.. chyba, że bedą to bardzo podobne zdjęcia..

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    12 zupełnie odrębnych sesji to chyba nie, ale nie bedzie to robione w 1 dzień jak zrozumiałem, bo jest jednak mowa o zakwaterowaniu ekipy.
    jeżeli to miałyby być zdjęcia studyjne, to każdy fotograf jadąc do Łodzi mógłby "przywieźć" już swój pomysł na zdjęcie. Ale byłby kłopot lokalowy - bo 1 studio to 1 fotograf i 1 modelka (plus pomocnicy, makijażystka itd)
    Załóżmy, że dostaje się studio na 1/3 dnia - to daje 4 dni fotografowania. 1 dzień - 1 modelka (lub dwie - na tej drugiej przygotowywana stylizacja, makijaz i fryzura dla kolejnego fotografa by nie tracic czasu). Ale nie byłoby sensu by wszyscy fotografowie i modelki siedzieli tam razem, byliby niepotrzebni i byłoby za ciasno. Mijaliby się pracując w inne dni. Z jakiejś strony to i lepiej - z zakwaterowaniem przynajmniej. Nie poznaliby się wwtedy niestety wszyscy uczestnicy tej imprezy.
    Mozliwe, że tak byłoby łatwiej organizacyjnie. Nie wiem czy jest do załatwienia i logistycznie do przeprowadzenia tyle ładnych miejsc w Łodzi, by wyszło różnorodnie.
    To co - studio?
    Czy wnętrza? (pleneru bym się bał ze względu na niewiadomą pogodę)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    co by sie nie działo i w jakiej formie, chciałbym zgłosić swoją kandydaturę na którąkolwiek z wymienionych funkcji, z naciskiem na te które pozwolą choć troche podejrzeć działania na planie, od planowania po "gotowe zdjecia"
    www.okamgnienie.pl/blog - czesto aktualizowany..

    "Silnemu mocy przysparza samotność" (F.Schiller)

  10. #10

    Domyślnie

    Widze ze jest potrzeba napisania czegos o mojej wizji zdjec. Zaplanowalem sesje uliczna. W glowie mam kilka pomyslow ale oczywiscie beda to kadry w ktore kazdy fotograf wlozy swoje elementy. Generalnie zdjecia wieczorne lub nocne. Place lub uliczki. Dynamiczna kobieta ma w niej brac udzial jako glowny element kadru. W tle doskonale pokazane fragmenty kamienic, jakis tlumek przechodniow, ludzie wracajacy z imprez itd. Moze jakis skuter, ogrodek, uliczny festyn czy podobne elementy. Tlem dla zdjec moze byc ekipa zdjeciowa na ktoryms z nich. Na innym kobieta na chodniku przegladajaca zawartosc torebki. Na innym przebiegajaca w strugach deszczu w poprzek ulicy, po dobrze oswietlonych pasach. Na jeszcze innym para swietnie ubrana, dynamicznie wpadajaca w kaluze. Pomyslow mam cala mase i chetnie sie podziele, byc moze inspirujac kogos.

    Reasumujac. sesja w plenerach. Dynamiczna, moze byc nocna. Z wykorzystaniem licznych zrodel swiatla i blysku. Kolorowa badz cz&b. Zdjecia mocne, wysoko-kontrastowe.

    To moja wizja. Czekam na opinie. Zapraszam do smialych decyzji w sprawie focenia ktoregos z miesiecy Ja deklaruje swoja chec fotografowania jednago z nich.

    Update.

    Kazda scene fotografuje jeden fotograf. Dopuszczamy osobe robiaca backstage. Plan sesji ustalimy w oparciu o wykorzystanie wspolnych pomyslow aranzacyjnych dla kilku ujec w tej samej scenerii. Oczywiscie stylistycznie latwo jest polaczyc wnetrza klubow czy innych miejsc w ktorych ktos ma jakas koncepcje.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •