Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Współpraca D90 z pilotem ML-L3

    Mam problem z współpracą aparatu D90 z pilotem ML-L3.
    Aparat podczas fotografowania za pomocą pilota (kadrowanie przez wizjer)bardzo często przed wyzwoleniem migawki nie ustawia ostrości (robi nieostre zdjęcia). Nie jest to sprawa komunikacji pomiędzy pilotem, a aparatem ponieważ migawkę wyzwala zawsze.
    Działa też w trybie M i wyborze „--„ po pierwszym naciśnięciu przycisku pilota migawka otwiera się a po drugim naciśnięciu przycisku migawka zamyka się.
    Przy fotografowaniu za pomocą przycisku na korpusie aparat sprawnie ustawia ostrość przed wyzwoleniem migawki. Również fotografując przy pomocy pilota w trybie „Lv” (podgląd na żywo) powyższego problemu nie zauważyłem, aparat przed wyzwoleniem migawki ustawia ostrość.
    Uprzejmie proszę o informację czy ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem, a może zna rozwiązanie problemu byłbym wdzięczny za informację.
    Ireneusz

  2. #2

    Domyślnie

    Ja ostrosc ustawiam za pomoca wcisnietego do polowy wyzwalacza. A jak juz zlapie, to wtedy tylko wyzwalam pilotem. Ale zobacze, czy u mnie jest tez tak jak u Ciebie.

    UPDATE

    Sprawdzilem zarowno w trybie preselekcji czasu i przyslony, jak i w trybie manualnym z ustawieniem "--".
    We wszystkich przypadkach przed wyzwoleniem migawki ustawia sobie ostrosc.
    Czyli problem wystepuje tylko u Ciebie, moze cos z ustawieniami?
    Ostatnio edytowane przez Karbulot ; 20-04-2009 o 10:07
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  3. #3

    Domyślnie

    a przypadkiem nie robisz w trybie AF-C?
    gdzie migawka ma priorytet przed ostrością?
    Sprawdź czy też będzie tak w AF-S bo jak nie złapie ostrości to nie powinien w ogóle zdjęcia zrobić.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  4. #4

    Domyślnie

    Problem wystepuje przy ustawieniu AF-S i AF-A.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •