Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Pytanie

  1. #1
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie Pytanie

    Czy ktos moze mi wytlumaczyc co znaczy Szklo 100/2.8 ?? DZIEKI

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2004
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    144

    Domyślnie

    O matko! Pierwsze to ogniskowa (czyli "długość" lufy), drugie jasność obiektywu (im mniej tym lepiej).
    Pozdrawiam wszystkich.Jacek.
    D 70 + 18-70 + 70-210/1:4-5,6 D + SB 800 + SB 26 + F 90 X

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Ale jak sie to ustawia w aparacie ??

  4. #4

  5. #5
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    a co to znaczy troll ?? czy moje pytanie jest zbyt skomplilowane by udzielic mi odpowiedzi ??

  6. #6

  7. #7
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    nie rozumiem tych parametrow 100/2.8 i nie wiem jak i czy sie je ustawia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    a co to znaczy troll ?? czy moje pytanie jest zbyt skomplilowane by udzielic mi odpowiedzi ??
    Według historii Śródziemia, troll to istota stworzona przez Morgotha, złego Valara na podobieństwo i szyderstwo z Entów. Silny, wielki i z twardym tyłkiem. Na słońcu zamienia się w kamień. Chętnie walczy młotem.

    światło 2,8 oznacza jasny obiektyw (czyli dobrze). 100 mm ogniskowa - ta cyfra podana sama oznacza ,że jest to obiektyw stałoogniskowy czyli bez zoomu. Szeroki kąt to to nie jest. Jak go doczepisz do D70 to przemnóż ogniskową przez 1,5.

    Rayden

    "A w zagajniku spotkałam ich wszystkich, lud z mych fantazji
    Bilbo, Sparhawk, gobliny i skrzaty
    Człowiek śniegu, Willow, trolle i siedmiu krasnoludów
    I ścieżką, już na zawsze, wciąż w dal
    "
    (Nightwish - Elvenpath)

    [Edit] proponuję nie pluć na CyberFoto. Jest tam wielu mądrych ludzi. Natomiast fakt,że to forum oglne, powoduje,że być może zbyt wielu chce się podzielić swoją "wiedzą"
    Nikon D70_18_70_1GB_256MB_Torba Sony
    FOTOGALERIE

  9. #9
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    dziekuje bardzo za wytlumaczenie pojecia troll

  10. #10

    Domyślnie

    buehehehe

    zajrzyj tu www.cyberfoto.pl

    tam sami "fachowcy" są, napewno ci pomogą

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •