Czy ktos moze mi wytlumaczyc co znaczy Szklo 100/2.8 ?? DZIEKI![]()
Szukaj
Czy ktos moze mi wytlumaczyc co znaczy Szklo 100/2.8 ?? DZIEKI![]()
O matko! Pierwsze to ogniskowa (czyli "długość" lufy), drugie jasność obiektywu (im mniej tym lepiej).
Pozdrawiam wszystkich.Jacek.
D 70 + 18-70 + 70-210/1:4-5,6 D + SB 800 + SB 26 + F 90 X
Ale jak sie to ustawia w aparacie ??![]()
troll
a co to znaczy troll ?? czy moje pytanie jest zbyt skomplilowane by udzielic mi odpowiedzi ??![]()
www.google.com
Co ty chcesz ustawiać w aparacie ?! ?!
nie rozumiem tych parametrow 100/2.8 i nie wiem jak i czy sie je ustawia![]()
Według historii Śródziemia, troll to istota stworzona przez Morgotha, złego Valara na podobieństwo i szyderstwo z Entów. Silny, wielki i z twardym tyłkiem. Na słońcu zamienia się w kamień. Chętnie walczy młotem.Zamieszczone przez Anonymous
światło 2,8 oznacza jasny obiektyw (czyli dobrze). 100 mm ogniskowa - ta cyfra podana sama oznacza ,że jest to obiektyw stałoogniskowy czyli bez zoomu. Szeroki kąt to to nie jest. Jak go doczepisz do D70 to przemnóż ogniskową przez 1,5.
Rayden
"A w zagajniku spotkałam ich wszystkich, lud z mych fantazji
Bilbo, Sparhawk, gobliny i skrzaty
Człowiek śniegu, Willow, trolle i siedmiu krasnoludów
I ścieżką, już na zawsze, wciąż w dal "
(Nightwish - Elvenpath)
[Edit] proponuję nie pluć na CyberFoto. Jest tam wielu mądrych ludzi. Natomiast fakt,że to forum oglne, powoduje,że być może zbyt wielu chce się podzielić swoją "wiedzą"
Nikon D70_18_70_1GB_256MB_Torba Sony
FOTOGALERIE
![]()
![]()
![]()
dziekuje bardzo za wytlumaczenie pojecia troll
buehehehe
zajrzyj tu www.cyberfoto.pl
tam sami "fachowcy" są, napewno ci pomogą![]()
Skontaktuj się z nami