Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: taki o problem

  1. #1

    Domyślnie taki o problem

    Fotografując w RAW-ach zauważyłem ostatnio jedną ciekawą rzecz, która znacząco utrudnia mi edycję zdjęć.

    Otóż moje zdjęcie zrobione w RAW-ie (NEF-ie) wygląda tak:


    To co tu wrzuciłem to print screen NEF-a otwartego w Photoshopie.

    A tak wygląda ten sam obrazek otwarty w photoshopie i zapisany jako JPEG w PS-ie, oglądany poźniej w IRFANVIEW:


    Co się dzieje z kolorem trakcie zapisu na JPEG w PS? Zauważyłem zmiany koloru jeżeli się zmieni próbę koloru w PS, ale co zrobić aby pozostał ten sam kolor w momencie od zapisu NEF-a na karcie aparatu aż do momentu oglądania tych zdjęć przez znajomych w jpegach? Są jakieś standardowe ustawienia rozwiązujące ten problem ?
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  2. #2

    Domyślnie

    A jaki profil kolorów?

    Czyżby to "taki problem"? http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=94062
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    no może i taki, z tego co rozumiem, to żeby w JPG-u uzyskać tą samą kolorystykę w RAW-ie to muszę się bawić suwakami, a chciałem tego uniknąć

    No ale cóż...niemniej dzięki
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  4. #4

    Domyślnie

    Q... - a zostawcież wreszcie w spokoju tą nieszczęsną Adobe RGB! Co wam to sRGB zrobiło złego - matkę łyżeczką do herbaty zatłukło?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pavel_9 Zobacz posta
    no może i taki, z tego co rozumiem, to żeby w JPG-u uzyskać tą samą kolorystykę w RAW-ie to muszę się bawić suwakami, a chciałem tego uniknąć
    No niestety źle rozumiesz...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    No niestety źle rozumiesz...
    To nie o to chodzi - zdjęcie było wyrenderowane do Adobe RGB i po wyświetleniu w Irfanie (który nie ma CM) kolory "siadły"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    To nie o to chodzi - zdjęcie było wyrenderowane do Adobe RGB i po wyświetleniu w Irfanie (który nie ma CM) kolory "siadły"
    no dokładnie , a można jakoś zaradzić żeby kolory nie "siadły"?
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  8. #8

    Domyślnie

    Tak, fotografować w sRGB i zawsze używać sRGB.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pavel_9 Zobacz posta
    no dokładnie , a można jakoś zaradzić żeby kolory nie "siadły"?
    Nie używać Irfana. Zdjęcia wyrenderowane do przestrzeni Adobe RGB będą się poprawnie wyświetlały w aplikacjach z modułem zarządzania barwą - Photoshop, Bridge, Safari, Firefox z włączonym modułem (about:config, gfx.color_management.enabled value = True).

  10. #10

    Domyślnie

    albo olać aRGB i robić tylko sRGB
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •