Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Tło już było ale co na podłogę?

    Mam dylemat bo lokal który chcę wynająć praktycznie ma beton i stare wykładziny. Co radzicie kupić na podłogę aby modelka nie marzła, nie sztywniała i nie miała odcisków? Nie spotlkałem jeszcze nic na spód a przecież to równie ważne...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #2

    Domyślnie

    Al, modelka stoi zwykle na tle. A na podłogę daj taką mega-grubą, milusią wykładzinę, w razie jakbyś chciał fotografować tarzanie się

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    czornyj - buahahahha

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    jak rozwinie papierowe tło na miękką podłogę, to modelka natychmiast szpilkami (takie buty ) porobi mu dziury w papierze. Lepiej je rozwijac na bardzo twarde podłoże. Inna sprawa, że straty w papierowym tle nie da się do końca uniknąć. I tak się brudzi i trzeba odcinać.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy na początek będzie mnie stać na papierowe tło. Czy mam rozumieć że te sprzedawane po 40 zeta za 5m są do niczego?
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  6. #6

    Domyślnie

    Takie tanie to chyba tła materiałowe - mają one głównie tą wadę, że za cholerę nie ułożą się tak równo jak kartonowe... Z drugiej strony - można je wyprać

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    5 m to dośc mało. Jak masz paradoksalnie - małe studio i będziesz robił dość szerokokątnym obiektywem to moze ci zabraknąć przy zdjęciach stojącej całej postaci - albo będzie na styk. Kup lepiej 6 m - o ile jest z metra.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja zakupiłem to tanie tło (tak tak, to z allegro) ale na metry - wziąłem 16 metrów. Niestety, to tło w fakturze przypomina siateczkę, i trzeba je podwójnie złożyć, żeby było gęstsze.
    Szpilkami można po tym chodzić, ale uwaga na plastry/ taśmy klejące (nie wiem jak u was, ale u mnie na sesji wszystko nimi zaklejamy, łącznie z dopasowywaniem strojów do modelek) - po odklejeniu włókna tła się niszczą a sam materiał osłabia. Ale ogólnie - polecam. Tani jest.
    Modelki raczej nie narzekają na twardą podłogę. Zawsze można (w razie zimna) włączyć jakiś grzejnik.
    Zaraz zaraz - twarda podłoga... zziębnięte modelki.. jakie zdjęcia chodzą Ci po głowie, Emilu???

  9. #9

    Domyślnie

    Jacek_Z, planuję zakup ok 70 m a nie 5 Muszę okleić całe pomieszczenie żeby ludziom go nie malować...
    Andy_O, chcę mięc alternatywę na wypadek gdyby któraś zgodziła się pozować do aktu choć pewnie daleka droga. Na początku portrerty a potem zobaczymy. Tak czy inaczej fajnie będzie mieć możliwość np. żonę tam położyć Nadal się zastanawiam nad tą suszarnią - niby schludny blok ale sam lokal już wygląda mniej ciekawie i jak mówiłem ma 5x5xprawie 5m
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •