Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Statyw do Pentacona Six

    Hej, zaczyna mi brakować "nocnej podpórki" do Pentacona. Aparat jest ciężki, a dodatkowo klapie wielkim lustrem, więc potrzeba będzie czegoś naprawdę stabilnego. Tu pojawia się problem, otóż mam do wydania nie więcej niż 350zl, co niewątpliwie wystarczy na dobrej jakości statyw do cyfry...ale czy też do Psix'a? Myślę sobie, że taki statyw będzie można dodatkowo dociążyć...tylko jak zniesie taki trud np. polecana w tej cenie Sherpa...? A może jakiś stary ruski statyw z blachy czołgowej heh, doradźcie coś...


    PS. to co prawda nie Nikon, ale liczę na cenne rady posiadaczy starych, ciężkich analogów
    Ostatnio edytowane przez Pank1 ; 14-04-2009 o 21:36
    D40, N18-70, SB400
    Psix, CZJ 80, CZJ 180, Opemus 6, Rodagon 80

  2. #2

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam swego znienawidzonego Six-a, to waży pół tony, jego lustro powoduje lokalne trzęsienia ziemi, a do tego nie ma MLU - nie ufałbym zbytnio skuteczności anemicznych statywików i przynajmniej starał się przetestować takowy w boju.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za rade...widzę, że lepiej będzie dozbierac troche do czegoś pożądnego (czasem oszczędny traci dwa razy). Btw ja jestem zadowolony z mojego Psix'a
    D40, N18-70, SB400
    Psix, CZJ 80, CZJ 180, Opemus 6, Rodagon 80

  4. #4

    Domyślnie

    Jedyne co mi przychodzi do głowy w tej cenie, to używany M055, albo jego odpowiednik w wyrobach Benro. To byłaby chyba najlzejsza podpórka zdolna do uniesienia Pentacona (bez jakiegoś długachnego tele).

  5. #5

    Domyślnie

    Dziekuję za rady... przyjąłem teraz nową strategię. Szukam odpowiedniej okazji wśród tego http://www.allegro.pl/search.php?utm...&category=8845
    Mocne to i odporne, a noszone na dalekie odległości nie będzie...a w końcu uparty fotograf jestem i 5kg w tę czy w tamtą strone różnicy nie robi hehe
    D40, N18-70, SB400
    Psix, CZJ 80, CZJ 180, Opemus 6, Rodagon 80

  6. #6
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    wasilewk, wyglada na mocną konstrukcję. Napisz, co to dokładnie jest?
    D40, N18-70, SB400
    Psix, CZJ 80, CZJ 180, Opemus 6, Rodagon 80

  8. #8

    Domyślnie

    A może tańszy odpowiednik frotki?
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=22676
    Czarne pudełeczka i okropnie ciężka teczka


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •