Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie D 70 czy ktoś może pomóc ?

    Do tej pory aparat działał bez zarzutów. Od niedawna nie można nim zrobić żadnego zdjęcia-wszystkie wyglądają jak na zał. linku http://www.album.com.pl/zdjecie.php?...&a=&s=&o=&pns=
    Jedynie szerokość białego paska jest zależna od wielkości ekspozycji. Czy ktoś wie co to może być.
    Pozdrawiam wszystkich
    bodo
    Ze strony Nikona chciałem ściągnąć firmwayaby jeszcze raz wgrać, ale po ściągnięciu plik jest pusty.

  2. #2

    Domyślnie

    Matryca padła - ot co się stało... Chyba bym się rozglądał za nowym starym body...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  3. #3

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie - jaki przebieg ma aparat, ile pstryknięć, i jaki czas minął od zakupu? Pytam bo chce wiedziec po jakim czasie użytkowania taka niespodzianka może się zdarzyć?[/fade]

  4. #4

    Domyślnie

    Matryca?
    A nie migawka?
    No, ja nie mam tej pewności.
    Pozdrawiam

    Tym bardziej, że kolega pisze o tym, że wspomniany ,,biały pasek" ma szerokość zależną od ustawionego czasu ekspozycji.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem ile lat ma sprzęt -kupiłem go z drugiej ręki. Przed zakupem sprawdziłem przbieg na opanda exif -wynikało że aparat zrobiłdopiero ....730 zdjęć.

  6. #6

    Domyślnie

    Obstawiam migawkę, miałem problemy z mechanizmem migawki, a to zacięcia, a to trochę podobne czarne pasy. Efekt podobny i opis by pasował. Po naprawie w serwisie wszystko odeszło. Po pewnym czasie (i ponownej naprawie) powrócił jedynie problem zacinającej się co jakiś czas migawki (albo lustra). Dającej się odblokować kolejnym strzałem, ale mimo wszystko czasem denerwujący. Możliwe, że pojawienie się problemu związane było z robieniem zdjęć na mrozie (lekkim ale zawsze).
    Z tego co pamiętam, to oficjalny koszt wymiany "mechanizmu lustra" albo "mechanizmu migawki" (nie pamiętam), miał wynieść coś koło 300 pln. To tak orientacyjnie, ale nie mam pojęcia czy tak samo by było w Twoim przypadku. Jest to sporo mniej niż nowy korpus, gdyby cena rzeczywiście była podobna

    EDIT: przebieg jest tak łatwo zmienić, że nawet bym się tym nie sugerował.

  7. #7

    Domyślnie

    Czterysta trzydzieści PLN zapłaciłem za wymianę migawki w D70. Cześci plus regulacja. Czas wykonania usługi... ponad cztery tygodnie. Sądziłem, że będzie drożej...i szybciej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd
    EDIT: przebieg jest tak łatwo zmienić, że nawet bym się tym nie sugerował.
    Tym samym Opanda Exif?
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny
    Cytat Zamieszczone przez mOSAd
    EDIT: przebieg jest tak łatwo zmienić, że nawet bym się tym nie sugerował.
    Tym samym Opanda Exif?
    Nie - w menu aparatu jest opcja do resetu licznika i jeśli dobrze rozumiem to po użyciu aparat zachowa sie jakby wyszedł prosto z fabryki.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzisiaj się przyjrzę. Do tej pory wydawało mi się, że jest tylko możliwość przejścia z numeracji ciągłej na "nieciągłą". Wtedy faktycznie licznik leci od zera.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •