Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    maroto
    Gość

    Domyślnie Problem z nikon d1

    Witam,
    Mam następujący problem z D1 - co jakiś czas i w sposób nieprzewidywalny aparat zamiast tego co widzę w wizjerze robi zdjęcie, na którym widzę:
    1. tylko czarne tło
    2.czarne tło z fioletowymi smugami
    3.białe tło

    Macie może jakiś pomysł o co chodzi?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maroto Zobacz posta
    Macie może jakiś pomysł o co chodzi?
    Aparat kończy swój ziemski żywot. Prawdopodobnie to początek końca matrycy i/lub migawki.

  3. #3
    maroto
    Gość

    Domyślnie sznse?

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    Aparat kończy swój ziemski żywot. Prawdopodobnie to początek końca matrycy i/lub migawki.
    Jest jakaś szansa na regeneracje takiego sprzętu czy zostałem z pięknym zabytkiem?

  4. #4

    Domyślnie

    Szansa jest - serwis nikona. Płacisz 90zł za ekspertyzę która może potrwać nawet kilka miesięcy jeśli serwisanci będą mieli taki humor po czym w najgorszym wypadku dowiesz się, że naprawa usterki jest nieopłacalna lub, że nie produkują już części do D1 Smutne lecz prawdziwe. Jeśli jednak jesteś z warszawy to nic nie stracisz jeśli tam pojedziesz i dokładnie wypytasz co i jak.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maroto Zobacz posta
    Jest jakaś szansa na regeneracje takiego sprzętu czy zostałem z pięknym zabytkiem?
    Używałem D1 przez 5 lat i myślę, że po prostu padła migawka - miałem podobne objawy. Myślę, że nie warto juź inwestować w ten aparat, niestety czas robi swoje ( mam na myśli potworne szumy z tej matrycy ). Ze swoim rozstawałem się z żalem, po służył mi dobrze, cóż elektronika szybko idzie do przodu...
    Chyba, że ktoś Ci powie w Nikonie, że mają nową migawkę za 200 zł, to można się zastanowić.

  6. #6
    maroto
    Gość

    Domyślnie

    A nie powinno być jakiś innych objawów poza tym? Bo mi to w sumie bardziej pasuje na awarię matrycy, niż migawki. Co do szumów to ja je po prostu uwielbiam

    zapraszam do przeczytania tego "czegoś: : http://nikoneurope-en.custhelp.com/a...tail/a_id/1270

    Okazuje się ,że to niekoniecznie matryca lub migawka. To problem z prądem
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 13-04-2009 o 16:16 Powód: proszę nie mnożyć postów.

  7. #7

    Domyślnie

    miałem to, ważne żeby bateria była naładowana i nie jechać seriami, wtedy jest ok.

  8. #8
    maroto
    Gość

    Domyślnie

    jak mam baterie naładowaną to wszystko jest w porządku.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maroto Zobacz posta
    jak mam baterie naładowaną to wszystko jest w porządku.
    sam sobie odpowiedziałeś. Ten problem już się pojawiał na forum - zwykle sprawa baterii
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  10. #10

    Domyślnie

    zdycha ci akumulator po prostu, w D1 wlasnie tak sie to objawia. zasilacz albo nowy akumulator zalatwia sprawe
    podpis nieczytelny

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •