Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D90 - Jak działa 'A' w "wyostrzaniu" w menu "Ustaw przetwarzanie obrazu"

    Witam,

    1. W menu "Ustaw przetwarzanie obrazu", po wskazaniu chęci modyfikacji oryginalnych ustawień, przechodzę do 'suwaka' "Wyostrzanie". Mam tam:

    A 0 _ _ _ _ _ _ _ _ 9

    Rozumiem, że 0 - minimalne wyostrzanie/wyłączone wyostrzanie, 9 - maksymalne wyostrzanie. Co się dzieje, jeśli wybiorę A - ustawię wtedy 'automatyczne' wyostrzanie ? czy też jeszcze coś innego ?

    2. Czy modyfikacja ustawień w tej sekcji wpływa tylko na JPG'i czy też modyfikowane są również RAW'y ?

    Odpowiedzi nie znalazłem na forum, a niestety papierową instrukcję mi gdzieś wcięło przy przedświątecznych porządkach

    Pozdrawiam,

    frankie
    D90 + N16-85+ SB-900

  2. #2

    Domyślnie

    Ad. 1. Dobrze rozumujesz - 0 - brak wyostrzania, 9 - maksymalne wyostrzanie, natomiast A - automatyka, ktora dostosowuje wyostrzenie w zaleznosci od "typu scenerii". Zatem pewnie rozpoznawane jest czy to jest krajobraz, portret czy jakies inne ujecie i w zaleznosci od tego proponowana jest jakas wartosc wyostrzania (ale to drugie zdanie to juz czyste domysly).
    Ad. 2. Nie, te ustawienia nie modyfikuja RAWa. (Sa pewnie jedynie zapamietywane jako domyslne ustawienia dla wywolywania RAWa).

    Rozumiem - papierowa wsiakla, ale juz przyjaciela googla o pdfa nie chcialo Ci sie zapytac? Bez problemu mozna sciagnac polska instrukcje do D90, nawet po polsku. Juz nie mowiac, ze pewnie moglbys sciagnac takowa ze stron nikon polska (po uprzedniej rejestracji).
    HP 210c, CF Kingmax 16mb, CF HP 4mb, pokrowiec

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez D.Anihilati Zobacz posta
    Rozumiem - papierowa wsiakla, ale juz przyjaciela googla o pdfa nie chcialo Ci sie zapytac? Bez problemu mozna sciagnac polska instrukcje do D90, nawet po polsku. Juz nie mowiac, ze pewnie moglbys sciagnac takowa ze stron nikon polska (po uprzedniej rejestracji).
    A nawet bez:
    https://nikoneurope-pl.custhelp.com/...90/r_id/127724
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez D.Anihilati Zobacz posta
    Rozumiem - papierowa wsiakla, ale juz przyjaciela googla o pdfa nie chcialo Ci sie zapytac? Bez problemu mozna sciagnac polska instrukcje do D90, nawet po polsku. Juz nie mowiac, ze pewnie moglbys sciagnac takowa ze stron nikon polska (po uprzedniej rejestracji).
    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i konkretne rady
    ... faktycznie, można od ręki ściągnąć instrukcję

    Pozdrawiam serdecznie,

    frankie
    D90 + N16-85+ SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    No prosze. A kiedy ja zadalem identyczne pytanie tutaj - http://forum.nikon.org.pl/showthread...65#post1204765 (chodzi o to, czy przetwarzanie obrazu dziala takze na RAW-ach), to pies z kulawa noga mi nie odpowiedzial :/ .
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    No prosze. A kiedy ja zadalem identyczne pytanie tutaj - http://forum.nikon.org.pl/showthread...65#post1204765 (chodzi o to, czy przetwarzanie obrazu dziala takze na RAW-ach), to pies z kulawa noga mi nie odpowiedzial :/ .

    Kurde!
    Gdybym przeczytał... A tak to tylko strasznie mi żal...
    Ale tak to bywa, że czasem nawet ciekawe posty mijają bez echa, a przy jakichś kaszankach się robi tłok.
    Piotr

  7. #7

    Domyślnie

    Jesli topik juz istnieje jakis czas, a ludzie juz go znaja i nie zagladaja, dopisywanie nowych postow przechodzi bez echa. Najlepiej jest zalozyc nowy topikl, bo nowy topik sciaga ludzi. Niestety zakladanie 20 topikow podobnych tematycznie nie ma sensu, nie jest nawet zgodne z zasadami netykiety boardowej.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    No prosze. A kiedy ja zadalem identyczne pytanie tutaj - http://forum.nikon.org.pl/showthread...65#post1204765 (chodzi o to, czy przetwarzanie obrazu dziala takze na RAW-ach), to pies z kulawa noga mi nie odpowiedzial :/ .
    Nie jestem psem, a juz na pewno nie z kulawa noga .
    A powaznie - gdybys nie dodal tych pytan w tamtym poscie tylko w nowym watku, to moze ktos zwrocilby na nie uwage.
    HP 210c, CF Kingmax 16mb, CF HP 4mb, pokrowiec

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez D.Anihilati Zobacz posta
    Nie jestem psem, a juz na pewno nie z kulawa noga .
    ... a ja mam nadzieję, że mój post nie kwalifikuje się do grupy "podrobów"
    D90 + N16-85+ SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    Jesli topik juz istnieje jakis czas, a ludzie juz go znaja i nie zagladaja, dopisywanie nowych postow przechodzi bez echa. Najlepiej jest zalozyc nowy topikl, bo nowy topik sciaga ludzi. Niestety zakladanie 20 topikow podobnych tematycznie nie ma sensu, nie jest nawet zgodne z zasadami netykiety boardowej.
    Nie rozumiem, wlasnie dopisywanie nowych pytan nie zwiazanych z tematem dyskusji jest nie bardzo zgodne z zasadami "netykiety boardowej". Tak samo, jak i ta dyskusja, w ktora daje sie wciagnac.
    Jesli jakis topic istnieje jakis czas, to nawet jesli ludzie go znaja to czasem do niego zajrza, ale pewnie tylko Ci, ktorzy sa zainteresowani w temacie, zatem zadawanie pytan "z innej beczki" juz na pewno sensu nie ma. A nawet jesli post dotyczy tematu, to niestety im starszy "topic" tym mniejsza szansa, ze zajrzy w niego ktos kto zna odpowiedz (raczej trafi tam, ktos kto szuka odpowiedzi na podobne pytanie, wiec raczej nie pomoze).
    HP 210c, CF Kingmax 16mb, CF HP 4mb, pokrowiec

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •