Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jaka to technika?

    Jaka technika jest wykonany ten jpg?

    Jakis program?
    http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/l/04/01.htm

    Pozdrawiam
    Mastere

  2. #2

    Domyślnie

    wykonany jestza pomocą warstw, robisz kilka zdjęc tej samej scenerii z modelką w różnych miejscach potem nakładasz warstwy na siebie i nakładasz na poszczególne odpowiednie maski
    mozna to zrobic np w photoshopie albo gimpie
    Ostatnio edytowane przez Bust ; 12-04-2009 o 11:48
    make pictures, not war

  3. #3

    Domyślnie

    W Gimpie to jak...?
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  4. #4

    Domyślnie

    Ale pomysl ciekawy
    W niektorych miejscach w Chorwacji na starych uliczkach az sie prosi o taka fotke

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  5. #5

    Domyślnie

    Ktoś z szanownych forumowiczów napisze mi jak moge to zrobić w Gimpie? Będe bardzo wdzięczny.
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  6. #6

    Domyślnie

    Tak na intuicję na szybko opisana praca z warstwami w GIMPie (2.6.1 PL - tego ja mam):

    Plik->Otwórz jako warsty... - otwierasz wiele plików na raz i on jako warstwy je załaduje.

    Okna->Dokowalne okna dialogowe->Warstwy - otwiera okienko do pracy na warstwach

    W okienku warstw kliknij prawym przyciskiem na warstwę i wybierz z menu Dodaj maskę warstwy... , w okienku wybierz Biała (bez przezroczystości)

    Pojawi Ci sie z prawej strony w warstwie dodatkowa biała klatka - to jest maska tej warstwy. Klikasz na nią i potem już w okienku obrazka malujesz po masce warstwy, co zmniejsza jej (warstwy) przezroczystość. W każdej chwili możesz nacisnąć na klatkę z obrazkiem (na lewo od białej klatki), żeby malować po obrazku warsty (zamiast masce).

    Możesz ew. przeciągać warstwy w okienku warstw w górę i w dół, co zmieni kolejność ich nakładania. Oko po lewej stronie to widoczność warstwy - możesz naciskając zrobić, żeby jej nie rysował.

    Więcej chyba nie trzeba wiedzieć, żeby osiągnąć efekt.
    D90, D40, N18-105, N18-70, N85 1.8, N50 1.8, SB-800, SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    tutaj wiecej przykladów

    http://kamilby.blogspot.com/
    de czysta i szkua

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki Panowie.
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •