Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Statyw do macro

  1. #1

    Domyślnie Statyw do macro

    Witam

    Moglem zrobic fajne fotki macro ale niestety na rowerek nie zabralem staywu ze wzgledu na niewygode.
    Prosze o zaproponowanie statywu do macro, jakis nieduzy, lekki.
    Widzialem na Allegro z glowica kulowa niedrogie ale nie wiem czy sa cokolwiek warte ...
    Jesli mozna to poprosze o Producenta,model.
    Z gory dziekuje za info.

  2. #2

    Domyślnie

    Statyw do macro raczej sie nie sprawdza. Ciagle rozkladnaie i przenoszenie a i tak nie wszedzie pomoze.
    D80 | 17-50 |

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żeli
    Statyw do macro raczej sie nie sprawdza. Ciagle rozkladnaie i przenoszenie a i tak nie wszedzie pomoze.
    Może w takim razie monopod. Sam rozważam zakup monopodu manfrotto ( lubię fotografować ssaki ), jest mniej stabilny, ale wygodniejszy i szybszy w obsłudze.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kostek-brasil
    Cytat Zamieszczone przez żeli
    Statyw do macro raczej sie nie sprawdza. Ciagle rozkladnaie i przenoszenie a i tak nie wszedzie pomoze.
    Może w takim razie monopod. Sam rozważam zakup monopodu manfrotto ( lubię fotografować ssaki ), jest mniej stabilny, ale wygodniejszy i szybszy w obsłudze.
    Napewno lepiej sie sprawdzi niz statyw.No i co bedziesz fotografował bo macro moze byc bardzo rozne

  5. #5

    Domyślnie Re: Statyw do macro

    Cytat Zamieszczone przez pdzran
    Witam

    Moglem zrobic fajne fotki macro ale niestety na rowerek nie zabralem staywu ze wzgledu na niewygode.
    Prosze o zaproponowanie statywu do macro, jakis nieduzy, lekki.
    Widzialem na Allegro z glowica kulowa niedrogie ale nie wiem czy sa cokolwiek warte ...
    Jesli mozna to poprosze o Producenta,model.
    Z gory dziekuje za info.
    Znalazłem takie statywy Velbona:
    Velbon CX-460 mini
    Velbon DF-Mini
    Wyglądają zachęcająco. Zastanawiam się nad tym pierwszym modelem.

  6. #6

    Domyślnie Re: Statyw do macro

    Cytat Zamieszczone przez volumen
    Cytat Zamieszczone przez pdzran
    Witam

    Moglem zrobic fajne fotki macro ale niestety na rowerek nie zabralem staywu ze wzgledu na niewygode.
    Prosze o zaproponowanie statywu do macro, jakis nieduzy, lekki.
    Widzialem na Allegro z glowica kulowa niedrogie ale nie wiem czy sa cokolwiek warte ...
    Jesli mozna to poprosze o Producenta,model.
    Z gory dziekuje za info.
    Znalazłem takie statywy Velbona:
    Velbon CX-460 mini
    Velbon DF-Mini
    Wyglądają zachęcająco. Zastanawiam się nad tym pierwszym modelem.
    To ze ładnie wygladaja nie znaczy ze sie sprawdzą.Statywem nie nadazysz za jakims robaczkiem. Dobry kadr tez bedzie trudno zrobic. Nie wyobrazam sobie ciaglego przestawiania, regulowania, poprawiania i jeszcze dluzszego czekania az robaczek wejdzie w kadr.

  7. #7

    Domyślnie

    Zaryzykuje chyba ... pojade i sprawdze :
    http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=797
    Zeby tylko byl sztywny , to luzujac glowice mozna podazac za robaczkiem.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pdzran
    Zaryzykuje chyba ... pojade i sprawdze :
    http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=797
    Zeby tylko byl sztywny , to luzujac glowice mozna podazac za robaczkiem.
    Mam taki... z trudem sobie radzi z Canonem A410, a co dopiero z D50...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pdzran
    Zaryzykuje chyba ... pojade i sprawdze :
    http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=797
    Zeby tylko byl sztywny , to luzujac glowice mozna podazac za robaczkiem.
    NoName z chin napewno sie sprawdzi
    W prawo czy w lewo tez za robaczkiem posuniesz? Jak najbardziej odradzam! W dodatku tak jak volumen nie udzwignie D50+obiektyw

  10. #10

    Domyślnie

    Ok , moze nie konkretnie ten ale cos podobnego aby stal sztywno , mial sztywne nogi.
    Glowica nie musi go trzymac , zeby tylko mozna bylo plynnie przesuwac aparat.
    Powiedzmy , ze klade sie na trawce , mam robaka na celu , robi sobie po kilka centymetrow i staje.
    Ja moge przy poluzowalej glowicy przesunac aparat o 2-3 cm, ustawic ostrosc i ciach bez blokowania glowicy.
    Przy statywie ze zwykla glowica , musze zwolnic 1-3 blokady, pozniej poblokowac a czas mija ...
    To tylko rozwazania niedoswiadczonego amatora
    Ewentualnie slyszalem o innym calkiem fajnym pomysle ... woreczek z czyms sypkim , niezbyt grubym aby mozna bylo swobodnie formowac, na nim polozyc aparat i swobodnie poruszac nim.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •