Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zdjecie noca bez ostrosci.

    Witam

    Bylem dzisiaj wieczorem pofocic sobie z mostu, i troszeczke sie zdziwilem bo wszystkie fotki byly jakos takie nie ostre,

    oto najostrzejsza fotka

    Nikon D80
    Obiektyw 18.0-105.0 mm f/3.5-5.6
    przyslona f/8.0
    ISO 100
    zdjecie robione na statywie
    w zdjecie nic nie ingerowalem w programach , tylko zapisalem jako jpeg przez camera raw w standardowych ustawieniach.
    probowaem robic fotki z roznymi ustawieniami i to wyszlo mi najlepiej pod wzgledem ostrosci





    i nie wiem czy cos nie tak z aparatem, obiektywem, czy jestem nadwrazliwy i tak powinno byc. Ale wydaje mi sie ze jest nie ostre i juz.

    Jak sadzicie?
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

  2. #2

    Domyślnie

    na które miejsce przypada punkt ostrosci??
    никон

  3. #3

    Domyślnie

    Na moście cały masz drgania od ruchu aut i pewnie stąd brak ostrości.Próbowałeś kiedyś robić fotki z mostu gdańskiego? Jak rozstawisz statyw to aż podskakuje, hehe
    D90, N501.8,S18-50,T12-24, SB-900 plus radzieckie usłojenie

  4. #4

    Domyślnie

    no to troche pocieszenia, bo juz myslalem ze cos z aparatem. Po weekendzie zrobie fotke ze stalego gruntu i zobaczymy
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

  5. #5
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Przy tak dlugim czasie naswietlania musialy byc ciagle albo duze drgania zeby nieostro wyszlo.
    Ladny widoczek

  6. #6

    Domyślnie

    czas nswietlania byl okolo 10 - 15 sekund, chyba nie mam dostepu sprawdzic tego teraz bo w robocie jestem. Ale możliwe ze przy takim czasie drania na moscie mogly wplynac na zdjecie.

    Dzieki za info
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

  7. #7

    Domyślnie

    i jeszcze jedno pytanko.

    ogladajac rawa w camera raw, powiekszajc zdjecie o 100% nic sie nie dzieje , zdjecie jest ostre. Lecz juz przy powiekszeniu o 200% widac piksele.
    Do ilu procent mozna powiekszyc zdjecie zeby nie bylo widac pikseli w camera raw?
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •