Krótkie pytanie: Czy Nikon D60 obsłuży karty SD SDHC 8 i 16GB?
Szukaj
Krótkie pytanie: Czy Nikon D60 obsłuży karty SD SDHC 8 i 16GB?
Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko
tak
D300, Sigma 17-70, N55-200VR, Sigma 70-300, N60 AF-S MICRO, falcon 800/f8, Sigma 150-500
kolego po co ci karta 16G jak na jednym ladowaniu baterki pojedyiesz ok 300 fotek? Nosisz ze soba stosik aku?
Jakie 300 fotek ? :O W D40 starcza spokojnie na ok 900 (JPEG L)
Nikon D610 | D80 i szklarnia jak w Parku Oliwskim
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7024&p=3
Zasilane
Komorę baterii umieszczono tradycyjnie w gripie. D60 wyposażono w akumulator litowo-jonowy EN-EL9 o pojemności 1000mAh. Pełne naładowanie powinno wystarczyć na zrobienie 450 zdjęć, jednak podczas testu nie udało nam się osiągnąć takiego rezultatu, mimo że nie używaliśmy wbudowanej lampy błyskowej. Według naszych obserwacji D60 zrobił około 300 klatek na jednym naładowaniu.
Piecyk, u mnie podobnie wychodzi, ale nie rozdrabniam sie co do sztuki. Moje pytanie pozostaje, po co kupowac tak wielkie karty skoro baterka tego nie wytrzymuje. Chyba ze twoje pytanie ma inny sens. Pozdrawiam
się zrobił mały OT ;D ale muszę się włączyć...
ja robię swoim D60 spokojnie ponad 1000 zdjęć na jednym ładowaniu; jedyne co mnie irytuje, że długo jest "pełna" bateria na wyświetlaczu a potem drastycznie jakoś spada i nagle robi się jedna kreska i zonk ;D jeśli ktoś ma jeden aku robi się problem ;/
D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4
koledzy, przegralem z waszymi opiniami, nie wiem jak tego dokonujecie, ale ja na swoim d60 i standart baterce EN-EL9 nie udzwigne nawet 400. Przy pierwszym 1000 /fotek/- trzy ladowania, ale pokazywany stan bateri zanika mi po kresce. Zaznaczam ze nie uzywam zdiec seryjnych i nie jestem na etapie 1000 fotek dziennie.
Od początku mam 2 oryginalne akku. Ładuję na zmianę po całkowitym rozładowaniu - tak najzdrowiej dla utrzymania pojemności. Za każdym razem przekraczam 500 i to znacznie. Dokładnie nie liczyłem. Wbudowanej lampy mało używam.
Problem z zasilaniem dla mnie nie istnieje!
Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia...Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8
Skontaktuj się z nami