Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar tomko
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Prawie W-wa ;)
    Posty
    178

    Domyślnie Stacja Kolejowa [Przywitanie]

    Witam wszystkich!
    To mój pierwszy post na forum, mimo że od dłuższego czasu podglądam prace prezentowane przez użytkowników forum.
    Jakiś czas temu, zainteresowałem się fotografią. Zakupiłem D40+kit, później doszedł N55-200 VR. Teraz w wolnych chwilach chwytam za aparat i wychodzę w teren. Niestety tych wolnych chwil, nie jest zbyt wiele.
    Cóż, mogę tylko prosić o wyrozumiałość i dobre rady. Są to pierwsze zdjęcia, które prezentuje gdziekolwiek i komukolwiek.



    Stacja kolejowa w Radzyminie położona na 18 km linii nr 10 Legionowo – Tłuszcz.

    1. Budynek stacji (1)


    2. Budynek stacji (2)


    3. Peron - widok w kierunku Legionowa


    4. Nastawnia



    Pozdrawiam Tomek

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar tomko
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Prawie W-wa ;)
    Posty
    178

    Domyślnie

    Hej, ponad 100 odwiedzin. Nikt nie chciałby się wypowiedzieć? Coś doradzić?

  3. #3

    Domyślnie

    a dlaczego własciwie fotografowałes te stację ?
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar tomko
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Prawie W-wa ;)
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    a dlaczego własciwie fotografowałes te stację ?
    Choćby z tak prozaicznego powodu odległości od obiektu.
    .. w celu ćwiczenia
    ...czy też, żeby pokazać małą przez Boga i Państwo zapomnianą stacyjkę

    A coś o zdjęciach ? Aż tak źle ?

  5. #5

    Domyślnie

    zdjecia sa dość zwyczajne. Nie jest to jakaś wielka architektura (w sensie artystycznym of korse, a nie kolejowym), widac rządzacy przypadek, zarówno w warunkach świetlnych jak i sposobie naświetlania.

    Ale ogolnie obiety widać, zatem przynajmniej pierwszy warunek zdjecia jest spelniony.

    Moje pytanie o cel wynikało z tego, ze jezeli nie wiadomo, co autor chciał uzyskac, to ciezko patrząc na takie fotki doradzic cos z sensem.
    Jak na razie zatem rozumiem, ze po prostu chciałes przeniesc na klisze/matryce ten dworzec celem upamietniena dla potomnych, a przy nastepnych probach z fotografia architektury zaczniesz juz swiadomie planowac bardziej artystyczne kadry.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  6. #6

    Domyślnie

    ano cel jest najważniejszy, a tak technicznie, bo pewnie o co Ci bardziej chodzi:

    - konwersja do BW poległa, wygląda jak zdesaturyzowane zdjęcie a nie BW
    - bałagan w kadrze, dużo przypadkowych elementów na zdjęciach
    - kadry przekrzywione, poczytaj na forum w sprawie prostowania zdjęć

    to tak na szybko... spróbuj to poprawić, a zawsze troszkę lepiej, ale arcydzieła z tego nie będzie


  7. #7
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Ja nie za bardzo rozumiem o co chodzi w kwestii konwersji do czerni i bieli (odcieni szarosci). Wszak zdjecia z kliszy czarno bialej wygladaja podobnie wiec dlaczego te mialyby wygladac jakos szczegolnie? Owszem sa rozne triki w programach graficznych, ktore dodaja zdjeciu uroku ale jesli kolory sa zastapione zwyczajnie odcieniami szarosci, to dlaczego wtedy takie zdjecia krytykujecie? Gdyby to zdjecie zrobil oficer Wehrmahtu w 1941 albo gornik ze Slaska w 1968, to czy owa czern i biel wygladalyby jakos inaczej (nie licze jakiegos wyblakniecia odbitki z czasem)?

  8. #8

    Domyślnie

    I tak, i nie.
    Odbiór fotografii ulega zmianie na przestrzeni dziejów, i to co uchodziło za super-hiper czarno-biała fotkę w czasch Wermachtu, wcale nie musi robić tak piorunującego wrażenia teraz.
    Z drugiej strony czarno-białe fotografie analogowe, mimo wszystko wyglądaja inaczej niż niechlujnie wykonana konwersja pliku cyfrowego.

    natomiast zgodzę sie co do tego, ze wiekszosc osob, krytykując uzyskany efekt cz-b, nie zdaje sobie sprawy, ze za większoscia przypadków (także i tu) stoi po prostu żle naświetlony materiał wyjsciowy.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar tomko
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Prawie W-wa ;)
    Posty
    178

    Domyślnie

    Ok, dzieki za odzew.
    Dopiero raczkuje w fotografii, postaram się, żeby następne zdjęcia spełniły wasze oczekiwania

    btw.
    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    Jak na razie zatem rozumiem, ze po prostu chciałes przeniesc na klisze/matryce ten dworzec celem upamietniena dla potomnych, a przy nastepnych probach z fotografia architektury zaczniesz juz swiadomie planowac bardziej artystyczne kadry.
    hmm może nie bardzo trafiłem z doborem działu, bo rzeczywiście architektura nie jest tu wielka. Na jakość zdjęć nie miało by to wpływu (może trochę na ich odbiór) ale może bardziej reportaż Może miało by to troszkę większy sens...
    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •