was ist das "Schwarzschild Efekt", verfluchte ?!
Szukaj
was ist das "Schwarzschild Efekt", verfluchte ?!
NO SMOKING. KOMBINEZON ONLY.
pozorna utrata czułości filmu występująca przy bardzo krótkich i bardzo długich czasach naświetlenia. efekt schwarzschilda jest różny dla różnych filmów, w nowoczesnych negatywach barwnych fotografując w zakresie czasów 10s do 1/10 000 s można go pominąć...przy dłuższych czasach naświetlania należy dodatkowo wprowadzać korekcję prześwietlającą film, czym dłuższy czas naświetlania tym większą korekcję należy wprowadzić...
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
dzięki ALF, coś mi jakby gdzieś świtało, ale dopiero Ty rozwiałeś "chmury".
NO SMOKING. KOMBINEZON ONLY.
Jakie są Wasze doświadczenia z nową Velvią 100 (bez F)? Bo szczerze mówiąc ja dopiero będę ją wkładał do swojego niedawno nabytego F80![]()
A jak ma sie sprawa ze skanowaniem slajdow? Czy laby sie tego podejmuja czy nie?
Pewnie, że tak!
Ja skanuję tutaj:
http://www.foto-scan.go.pl/
A wcześniej skanowałem tutaj:
http://www.skanowanie.com.pl/
Szczerze polecam!
Ja chcę tylko dodać, jeśli tu nie zostało napisane, że slajdy oddawane do Rossmana są wywoływane w Niemczech, ponieważ w Polsce nie mają do tego maszyny. Więc jest niemiecka jakość za polską cenę.
"Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."
O, to bardzo ciekawe! Ile płacisz za wywołanie w Rossmanie?
Ja nie płacę. Mój znajomy, który zajmuje się fotografią zawodowo tam woła. I to chyba kilkanaście złotych jakoś.
"Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."
Skontaktuj się z nami