Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Fuji S3 Pro - co do rawów?

    Tak się jakoś złożyło, że w kartonie nie mam ichniego utylyty (Hyper-Utility Software HS-V2) do obróbki rawów... ;( Sama zamiana na tiff, to trochę za mało. Co mam biedny zrobić???

    Z góry dzięki!

  2. #2

    Domyślnie

    No nie stety w Europie nie wszedzie daja. W Stanach nalezy do pakietu.
    Zostaje darmowy s7RAW
    http://www.geocities.co.jp/SiliconVa...919/s7raw.html

    no albo zanabycie
    D90, S3pro, X10, T17-50, T28-75, S30/1.4, S105m, S50-200, SB800 i inne klamoty

  3. #3

    Domyślnie

    no tak bez d-range to ja w PS obrabiam , a HU ze nie daja to oszustwo w USA daja za darmo tylko nam kaza placic wiec poprosilem osiałka (po angielsku) i mi przyniosl)
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki. Pobawię się z tym s7raw, a jak będę w kafeji, to pomęczę osiołka. Tepsa niestety raczy mnie jedynie modemem ;-(

    Pozdr

    Facet

    [ Dodano: Czw 31 Sie, 2006 ]
    Cytat Zamieszczone przez marusek
    Wypróbowałem już s7raw i na szybko jestem zadowolony - dzieki!

    Pozdrawiam

    Facet
    N90sPS610FFPS3ProMentor <- niezły koktayl

  5. #5

    Domyślnie

    JA z niego tez bylem zadowolony, dopoki mi Niedzwiedz nie narobil smaka, ze to ustrojstwo od fuji czysci genialnie szum nawet na 1600. Ze roznica do s7Raw jest znaczna itd.

    No i teraz juz wiem, ze warto za HS-V2 pochodzic

    radosci z S3
    D90, S3pro, X10, T17-50, T28-75, S30/1.4, S105m, S50-200, SB800 i inne klamoty

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marusek
    No i teraz juz wiem, ze warto za HS-V2 pochodzic

    radosci z S3
    A dzięki, na razie jestem w siódmym niebie Znałem "wady" aparatu jeszcze przed zakupem, ale nie rozczarowały mnie jego zalety. Wiem, że dobrze trafiłem, choć już miałem zamówione D80.

    Domyślam się, że HS-V2 jest lepsze od tego darmowego softu, ale na początek i tak mi odpowiada. Chciałem poszerzyć pytanie o program do obsługi S3 z komputera, ale jednak poczekam na HS-v2

    Pozdrawiam

    Paweł

  7. #7

    Domyślnie

    HU jest dobre do d-range i jakby innego przetworzenia szumow potem tiff i PS CS wiem ze to lipne czasem tesknie do NC ale co zrobic
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  8. #8

    Domyślnie

    dlatego ja robie w JPEG-u i nie cierpie
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  9. #9

    Domyślnie

    shakk, jest to dobra sprawa z Jpg do czasu kiedy masz czas pomyslec o prawidlowym naswietleniu jednak czasem np brak swiatla zmusza mnie do korygowania -1 i wyciagania z Raf ale to moje patenty
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz
    shakk, jest to dobra sprawa z Jpg do czasu kiedy masz czas pomyslec o prawidlowym naswietleniu jednak czasem np brak swiatla zmusza mnie do korygowania -1 i wyciagania z Raf ale to moje patenty
    Właśnie. Miałem przepalone zdjęcie - pstrykałem z lampą SB 28 na 1600 zaraz po wyjęciu z pudełka. Prawie poszło do śmietnika, ale ten programik załatwił sprawę na medal. Muszę powiedzieć, że byłem pod dużym wrażeniem. S3pro naświetla na tyle dobrze sama, że praktycznie nie muszę korygować ev w aparacie. W razie potrzeby na rawie mogę zrobić praktycznie idealną korekcję. Do tego możliwość wyboru przestrzeni kolorów (parę razy już użyłem) i korekcja ustawień WB. S3 ma trochę upierdliwie rozwiązaną zmianę trybu WB i tutaj raw też załatwia sprawę. Gdyby jeszcze korygował poruszone zdjęcia i iso...

    Pozdr

    Facet
    N90sPS610FFPS3ProMentor <- niezły koktayl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •