Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Porownanie

  1. #1

    Domyślnie Porownanie

    Witam,

    Mam pytanie do kolegów bardziej doświadczonych dlaczego w porównaniu C i N link
    http://www.dpreview.com/reviews/cano...kii/page31.asp N wypada jak widac fatalnie na pierwszym powiększeniu nie można nawet poprawnie odczytać napisów na butelce. Po drugie obrazki porównywane sa mniejsze a i N i C ma pelna klatke.
    O co tu chodzi czy faktycznie jest az taka różnica w jakości zdjęć ?

    Pozdrawiam
    AwedPK

  2. #2

    Domyślnie

    cytujac podpis ze wskazanej przez Ciebie strony:
    ...Like the comparison with the original 5D, this comparison presents a problem; the 5D Mark II has almost double the pixel count of the D700, making a direct comparison at 100% rather moot....
    Amen.

    Wystarczy poczytać co pisze.
    pozdrawiam,
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  3. #3

    Domyślnie

    Test robiony na JPG można sobie o kant d... rozbić!

    jak wiadomo wszem i wobec przy generowaniu JPG ustawienia puszki mają główne znaczenie (poziom wyostrzenia itp.) tu producenci różnie ustawiają wartości domyślne więc różnice na "pierwszy rzut oka" bywają znaczne.

    Rada porównywać to co daje RAW albo foty na podobnym poziomie wyostrzenia

    EDIT.

    a nie doczytałem nawet że to C5D mk. II

  4. #4

    Domyślnie

    Blizej by bylo w tym porownaniu C5D mkII do D3x niz D700.
    D700 + N24-70/2.8 + MB-D10 + SB-900 + Slik 700DX Pro + URBAN GEAR U120 Naneu Pro + Canon IXUS 850IS + PQI mPack P800 40GB + Epson R2880 i inne duperele

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez awedpk Zobacz posta
    Witam,

    Mam pytanie do kolegów bardziej doświadczonych dlaczego w porównaniu C i N link
    http://www.dpreview.com/reviews/cano...kii/page31.asp N wypada jak widac fatalnie na pierwszym powiększeniu nie można nawet poprawnie odczytać napisów na butelce. Po drugie obrazki porównywane sa mniejsze a i N i C ma pelna klatke.
    O co tu chodzi czy faktycznie jest az taka różnica w jakości zdjęć ?

    Pozdrawiam
    W rtym porównaniu d700 znalazłsię tylko ze względu na podobny poziom cen. 5d2 i d700 to aparaty z innymi priorytetami. 5d2 ma lepszą rozdzielczość i kręci filmy a D700 w zasadzie wysztko pozostałe lepsze. co do beznadziejnie nieostrego obrazju z d700 to jeśli w zestawiniu załączony by jeszcze crop z średnioformatowca 50mpix to idąc Twoim tokiem rozumowania, tylko on miałby wyraźny obraz jeśli chcesz wiedzieć jakie to ma znaczenie dla Twoich potrzeb, to ściągnij sobie z tej strony sample z 5d2 i d700, wywołaj je w rozmiarze który Cię interesuje i zobacz co ma znaczenie a co nie
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •