Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie Śluby stałki czy zoom (D700)

    Witam
    Czytałem już kilka ślubnych tematów. Wiem generalnie, że stałki są lepsze jeśli chodzi o obrazowanie. Sam dwie posiadam. Chcę jeszcze w przyszłości dokupić 50 1.4 i 85 1.8 ale mam dylemat co wybrać.
    W tym miesiącu mam zamiar przejść na FX. Chcę kupić D700 i N24-70 f2.8.
    Teraz pytanie.
    Ponieważ chcę sobie zostawić D300, więc czy kupując N24-70 wiele stracę na obrazowaniu w porównaniu do stałek ? Czy jest to naprawdę aż tak zauważalna różnica aby wprawne oko mogło być niezadowolone z obrazka ? Nie ukrywam, ze zooma chcę kupić dla wygody ale przy okazji nie chciałbym stracić na jakości.
    No i czy z w/w szkłem nie będzie problemów gdy zostanie podpięte do D300
    D800 | N24-70 | SB900 |

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze opcja szukaj się przydaje. O stałkach na śluby tyle napisano, że powtarzać się nie chce - osobiście uważam, że to ty musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć szkłami. Rady innych ci nie pomogą, bo kupisz szkło i nie będzie ci pasowało. Poza tym chcesz kupić 24-70 zwanego zabójcą stałek. W tym przypadku radzę ci dokupienie 85 1.8 bo 50 nic ci nie da a zakres masz w zoomie. To oczywiście moje prywatne zdanie. Pozdr.
    FX był i się zmył...

  3. #3

    Domyślnie

    szczerze i jedno ii drugie

    Niestety stalki nie zastąpią funkcjonalności ZOOMów
    Niestety zoomy nie mają takiej plastyki jak stałki

    Pomyśl co chcesz robić na stałkach a do czego wystarczy ci ZOOM
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rg2000 Zobacz posta
    Po pierwsze opcja szukaj się przydaje. O stałkach na śluby tyle napisano, że powtarzać się nie chce - osobiście uważam, że to ty musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć szkłami. Rady innych ci nie pomogą, bo kupisz szkło i nie będzie ci pasowało. Poza tym chcesz kupić 24-70 zwanego zabójcą stałek.
    Opcję szukaj przeryłem od a do z. Napisałem, że stałki sa lepsze i że o tym wiem. Co do zabójcy stałek, to bym polemizował (na podstawie tego co przeczytałem na forum).
    Generalnie chodzi mi o opinie osób focących zarówno N24-70 jak i stałkami. Czy przechodząc na zoom dużo stracę na obrazowaniu i ostrości na pełnej dziurze czy nie. Bo jeśli nie, to chętnie dla wygody (ceremonia, przygotowania) go kupie. Jeśli tak to będę zoomował nogami i zamiast zooma kupię sobie 50 i 85 oraz może 24
    D800 | N24-70 | SB900 |

  5. #5

    Domyślnie

    mam 24-70 fakt cudne szkło
    Ale nie ma tego w nim co znajdziesz w stałkach - o czym sam zresztą piszesz
    Niestety stałki nikona poniżej 50mm dla FX są tak jasne jak 24-70 (nie liczę 28/1.4 które cena zabija) wiec dla mnie ma sensu mieć 5stalek o świetle 2.8 jak mogę mieć zoom ostry od pełnej dziury
    Sprawa się zmienia gdy mówimy o ogniskowych większych niż 50mm i tu niestety zoomy odpadają
    Ale czy można zawsze w kościele zoomować nogami aby po ludziach a nie daj boże po księdza i ołtarza nie zbezcześcić?

    Osobiście zostałem przy 2 zoomach i teraz dokupuje stałki 50/1.4 85 i może 105 -

    Różnice robi DX na FX kiedy musiałem się pozbyć połowy szkieł....
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  6. #6

    Domyślnie

    jak dla mnie 85 1.4 lub w ramach oszczędności 1.8. do tego 24-70 2.8 i ewentualnie do kompletu 14-24 2.8

  7. #7

    Domyślnie

    mz zoom typu 24-70 przyda sie na pewno na weselu , nie wyobrazam sobie fotografowania wolnymi stalkami przy szybkich tancach , stalki natomiast na sto procent przydadza sie w kosciele , plenerze ... etc

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borowa Zobacz posta
    Ale czy można zawsze w kościele zoomować nogami aby po ludziach a nie daj boże po księdza i ołtarza nie zbezcześcić?
    Nie widzę w tym żadnego problemu. W tamtym roku, gdy miałem okazję fotografować jakiś ślub to praktycznie w kościele używałem tylko 35/2 i 50/1.8 w poł. z D80-tką. (do szerokiego kąta wykorzystałem 18mm z... 18-70 )
    Teraz z 35/2 zrobiło mi się szeroko, 50 standard i chcę "dokoptować" też coś dłuższego.

    BTW Nie śmiem równać się z najlepszymi w tej branży, ale z tego co wiem to większość również z powodzeniem używa stałek w kościołach.

  9. #9

    Domyślnie

    W takim razie chyba pozostaje tylko kwestia wygody i tyle.
    D800 | N24-70 | SB900 |

  10. #10

    Domyślnie

    A wg mnie skoro stać Cię na N 24-70 to ja bym kupił stałki tylko jeśli zależy Ci na f poniżej 2.8 - jeśli korzystasz z 1.4 albo 1.8 to brałbym stałki - jeśli nie to spokojnie można kupić zooma - niedawno sam nabyłem 24-70 i jest świetny - nieporównywalny do zoomów które miałem wcześniej - ostatnio to się zachwycałem nawet 300% cropem że jest całkiem ostry (bo jak na tyle % to jest tam żyleta ) (btw zaraz zostanę zjechany że analizuję kolejne piksele po kolei )
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •