Close

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 157
  1. #1

    Domyślnie Color Efex Pro - wow !

    Hej,

    Pewnie jestem w tej kwestii opóźniony i wszyscy tutaj już znają oprogramowanie z Nik Software, ja jednak dzisiaj się z nim zapoznałem trochę i przyznam, że zrobiło na mnie wrażenie. Nigdy nie byłem zwolennikiem wszystko-robiących wtyczek do PSa, ale jak zobaczyłem, co ten soft potrafi, to postanowiłem go głębiej poeksplorować.

    OK, piszę o tym - http://www.niksoftware.com/index/en/entry.php - a w szczególności o Color Efex Pro 3.0. To zestaw wtyczek z różnymi efektami. Zapodałem sobie na pierwszych zdjęciach z brzegu dwie z nich - bleach bypass i crossa. No i jestem zadowolony, bo te efekty kilkoma kliknięciami uzyskałem.

    Przykład 1:

    Normalnie:


    Cross:


    Bleach bypass:



    Przykład 2 (taka sama kolejność):







    Szczególnie ten bleach bypass podoba mi się, bo od dawna szukałem sposobu na podniesienie kontrastu i zmniejszenie nasycenia przy portrecie. Szczególnie ładnie czerwień uwala i dodaje pro-feelingu zdjęciu

    Przykład (cross pomijam):





    Pewnie, że nie są to super-wypasione efekty, ale naprawdę jak na kilka kliknięć jest nieźle. Co sądzicie ? Macie jakieś doświadczenia z tym narzędziem ?

  2. #2

    Domyślnie

    Hihi - odkrywasz tajemnice niektórych cuuudnych fotografii

  3. #3

    Domyślnie

    No, no ! Jak zobaczyłem te efekty odrazu pomyślałem o tym, no, repro, yyy, repoglamur.

  4. #4

    Domyślnie

    Fajne to Zbigniew, ciekawe ile to kosztuje wszystko razem
    Ostatnio edytowane przez tomhagen ; 27-03-2009 o 23:14

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, Viveza też bardzo ładnie się sprawuje. Właśnie potestowałem. Przyjemne jest to, że inteligentnie pracuje na danych obszarach, bez konieczności zaznaczania (zbawienie np. przy obróbce nieba na tle drzew). Do tego działa naprawdę szybko.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomhagen Zobacz posta
    Fajne to Zbigniew, ciekawe ile to kosztuje wszystko razem
    1200zł
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew ; 28-03-2009 o 13:03
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #7

    Domyślnie

    OK, to jeszcze jeden set i do tego komentarz na końcu.


    1 - bez filtrów (ale obróbki trochę tutaj było standardowej - kiedyś)



    2 - Viveza - podciągnięcie nieba i drzew po prawej - banalnie proste



    3 - cross - dwa kliknięcia



    4 - duplex - dwa kliknięcia



    5 - bleach bypass - dwa kliknięcia (wiem, średnio wyszło - mogłem więcej poklikać)



    6 - konwersja do BW - pierwsza z brzegu (uwaga jak wyżej)




    Komentarz - od dzisiaj już nie będzie tak niezwykłe i mityczne to wszystko, czym się do tej pory zachwycałem


    PS.: Z zalinkowanej w 1. poście strony można pobrać wersje trialowe, 15-dniowe każdego z pakietów wtyczek.

    PS2.: Dobra, koniec pokazywania głupot. Postaram się teraz wykorzystać to w czymś konkretnym. W tym wątku już się nie będę podniecał

  8. #8

    Domyślnie

    Mysle ze nawet jesli kiedys byl (mit) to upadl z pierwszym tknieciem suwaka w PS-ie. Jak zreszta wielu z nas

  9. #9

    Domyślnie

    Możliwości współczesnych programów są bardzo poważne. Na szczęście wciąż pozostaje czynnik ludzki. Ale śmiem twierdzić, że nie trzeba aż takiej wiedzy, jaka była potrzebna kiedyś do osiągnięcia średnio analogicznego efektu.

  10. #10

    Domyślnie

    no to żeśmy się zgrali w fazie Zbigniew, ja dosłownie eksploatuję stonę NiK Software od ok tygodnia i najbajrdziej jestem pod wrażniem Silver Efex Pro (to do B&W) i Viviezy, tylko czemu te wtyczki tyle kosztują? Poza tym warto jeszcze zajrzeć na stronę OnOne'a tam też są fajne rzeczy (dla mnie szczególnie FocalPoint i PhotoTune).
    alexanderkozłowski ::: Nasza... Strona

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •